Przegrana rybnickich koszykarek

05.01.2020 07:12 | 0 komentarzy | Olla

W pierwszym meczu rundy finałowej koszykarki RMKS-u Rybnik przegrały z KK UR Kraków 52:65.

Od początku meczu w Rybniku na parkiecie dominowały przyjezdne. Koszykarki z Krakowa pierwszą kwartę wygrały 18:8. W drugiej kwarcie RMKS gonił wynik, jednak udało się im zdobyć tylko 12 punktów. Rywalki w tym samym czasie zapisały na swoim koncie 18 „oczek”.

Po przerwie rybniczanki zaatakowały i trzecią kwartę wygrały różnicą ośmiu punktów. Mimo to RMKS nadal przegrywał 37:43. W ostatniej kwarcie skuteczniejsze były przyjezdne, które zdobyły o 5 „oczek” więcej niż zespół z Rybnika i w całym spotkaniu wygrały 65:52.

Następny mecz rundy finałowej RMKS Rybnik rozegra w sobotę 18 stycznia. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00. Rywalem rybnickich koszykarek będzie Wisła Canpack Kraków.

RMKS Rybnik - KK UR Kraków 52:65 (8:18, 12:18, 17:9, 15:20).

Punkty dla RMKS Rybnik: J.Sobota 18, M. Struzik 10, A.Majka 8, M.Lamczyk 6, M.Stefaniak 6, K.Danielewicz 2, D.Bednarek 2, J.Kocon.