Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Wygrany sparing gliwickiego AZS-u

10.01.2020 11:22 | 0 komentarzy | rafbl

W środę w Gliwicach rozegrany został towarzyski mecz pomiędzy pierwszoligowym KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice i białoruskim zespołem Kommunalnik Grodno, który jest czwartym zespołem białoruskiej ekstraklasy. Przyjezdne zmusiły gliwiczanki do wysiłku i o końcowym rezultacie rozstrzygał tie-break.

Białoruski zespół wykorzystując przerwę w krajowych rozgrywkach przyjechał do Polski na zgrupowanie podczas którego buduje formę na drugą część sezonu rozgrywając przy okazji sparingi z zespołami z naszego kraju. Dla gliwiczanek mecz ten był doskonałą okazją do sprawdzenia się przed kolejnym ligowym spotkaniem, które w niedzielę rozegrają one w Mielcu. Trener Wojciech Czapla w środowym meczu skorzystał ze wszystkich podopiecznych, jakimi w tym sezonie dysponuje.

Dwa pierwsze sety to wyraźna przewaga gospodyń, które nie pozwoliły na wiele rywalko i wygrały odpowiednio do 18 i 22. W dwóch kolejnych partiach spotkania lepsze były zawodniczki z Grodna, które triumfowały do 12 i 22. W decydującej partii na zwycięską ścieżkę wróciły gliwiczanki, które wygrały do 9, a całe spotkanie 3:2 odnosząc zwycięstwo nad wymagającym rywalem.

KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - Kummunalnik Grodno 3:2 (25:18, 25:22, 12:25, 22:25, 15:9)