KS AZS Rafako Racibórz wiceliderem I Ligi Śląskiej

13.01.2020 10:59 | 0 komentarzy | rafbl

Trzy sety wystarczyły siatkarzom raciborskiego AZS-u Rafako do pokonania beniaminka - LKS Olimpia Włodowice w niedzielnym meczu 13. kolejki rozgrywek I Ligi Śląskiej.

Od początku seta na dwupunktowym prowadzeni byli goście (1:3, 5:7, 10:12). Raciborzanie większą przewagę zbudowali sobie dopiero w końcowej fazie seta, kiedy to odskoczyli na cztery "oczka" (15:19). W końcówce siatkarze Rafako jeszcze bardziej powiększyli swoją przewagę i wygrali ostatecznie bardzo pewnie do 18.

Drugi set to w początkowej fazie wyrównana gra obu zespołów, jednak z czasem na trzy punkty odskoczyli przyjezdni (6:9). Ich prowadzenie nie trwało jednak długo, ambitnie walczący siatkarze beniaminka rozgrywek doprowadzili do remisu, a po chwili wyszli na dwupunktowe prowadzenie (16:14), czym zmusili do reakcji trenera Rafako - Bartosza Frątczaka, który poprosił o przerwę. Ta przyniosła efekt, gra raciborzan uległa poprawie i po świetnie zagranej końcówce zwyciężyli oni pewnie do 19.

W początkowej fazie trzeciego seta obydwa zespoły raz po raz zmieniały się na minimalnym prowadzeni. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez niemal całego seta. W połowie seta gospodarze zdołali odskoczyć na dwa "oczka" (14:12), jednak po chwili to raciborzanie byli na dwupunktowym prowadzeniu (16:18). Wyrównana gra obu drużyn sprawiła, że losy seta musiały rozstrzygnąć sie w grze na przewagi. W tej więcej zimnej krwi zachowali goście, którzy wygrali do 27, a całe spotkanie 0:3.

Dla Rafako była to dziewiąta wygrana w sezonie. Raciborzanie z 26 punktami na koncie awansowali na pozycję wicelidera ligowej tabeli. Do prowadzącego KS Volley Miasteczko Śląskie tracą dwa "oczka".

LKS Olimpia Włodowice - KS AZS Rafako Racibórz 0:3 (18:25, 19:25, 27:29)

LKS: Tchórz, Bułakowski, Kępczyński, Laber, Rażniewski, Grogoń oraz Ibek (libero), Majka

AZS: Gołuchowski, Błaszczok, Besz, Herich, Władarz, Spelak oraz Kostka (libero), Gonsior, Sokolik