Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Polonia pokonała wodzisławską Zorzę

13.01.2020 15:11 | 0 komentarzy | rafbl

Bez punktów z wyjazdowego meczu do Łazisk Górnych wróciły siatkarki MKS Zorza Wodzisław Śląski, które w zaległym spotkaniu 11. kolejki I Ligi Śląskiej Kobiet przegrały z miejscowym KS Polonia 3:1.

Poza początkiem premierowej odsłony, w której wodzisławianki odskoczyły na pięć "oczek" (6:11) na parkiecie toczyła się wyrównana gra. Ostatecznie po emocjonującej, rozstrzyganej na przewagi końcówce partię po zwycięstwie do 26 zapisały na swoją korzyść zawodniczki Zorzy.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg do poprzedniego, z tą różnicą, że to gospodynie jako pierwsze wypracowały sobie większą przewagę. Trzypunktowa zaliczka (16:13) jaką osiągnęły w środkowej fazie seta nie wystarczyła jednak do pewnego zwycięstwa, jednak po wyrównanej końcówce wygrały one ostatecznie do 23.

Trzecia partia to od początku dominacja zawodniczek Polonii, które już na początku zbudowały sobie sześciopunktową przewagę (7:1). W kolejnych akcjach przewaga gospodyń wzrosła do dziesięciu punktów (16:6) i pewnie zmierzały one po zwycięstwo. Prowadzone przez Andrzeja Brzezinkę wodzisławianki nie były w stanie odwrócić losów seta i przegrały bardzo wysoko do 17.

Od początku czwartej odsłony na minimalnym prowadzeniu znajdowały się przyjezdne, jednak w środkowej fazie seta to gospodynie zbudowały sobie bezpieczne, czteropunktowe prowadzenie (15:11). Wodzisławianki nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki z rywalkami i wchodząc w decydującą fazę seta przegrywały sześcioma punktami (20:14). Ostatecznie Zorza przegrała do 20, a całe spotkanie 3:1.

Dla Zorzy była to szósta ligowa porażka w sezonie. Wodzisławianki w ligowej tabeli plasują się na 7. miejscu.

KS Polonia Łaziska Górne - MKS Zorza Wodzisław Śląski 3:1 (26:28, 25:23, 25:17, 25:20)

Polonia: Orzeszek, Stawarska, Gajda, Sowińska, Komorek-Atachim, Rusek oraz Turant (libero), Kruczek, Dominik, Tutak, Jamroz, Olszowiec, Badaczewska

Zorza: Świsulska, Winiarska, Babińska, Łotecka, Zielonka, Grabowska oraz Szlęzak (libero), Szymańska, Bazan, Melska