Dogrywka przesądziła o zwycięstwie JKH

14.01.2020 21:50 | 0 komentarzy | rafbl

Dogrywka potrzebna była do wyłonienia zwycięzcy wtorkowego spotkania 39. kolejki Polskiej Hokej Ligi, w którym jastrzębianie podejmowali na własnym lodowisku Podhale Nowy Targ.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy po bramce Dominika Pasia prowadzili po pierwszej tercji 1:0. Cztery minuty po przerwie do remisu doprowadził Emil Svec. Nie był to jednak koniec bramek w tej części gry. W 34. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Maciej Urbanowicz, a cztery minuty później do remisu doprowadził Richard Jencik. W trzeciej tercji gole nie padły i o wyniku meczu rozstrzygnąć musiała dogrywka. W tej 22 sekundy po rozpoczęciu gola na wagę zwycięstwa JKH zdobył Kamil Wróbel.

Jastrzębianie, którzy w dalszym z 72 punktami na koncie zajmują 3. miejsce przełamali się tym samym po dwóch ligowych porażkach z rzędu. Prowadzi GKS Tychy, który przegrał po rzutach karnych z Unią Oświęcim.

JKH GKS Jastrzębie - Podhale Nowy Targ 3:2 d. (1:0, 1:2, 0:0, d. 1:0)

• 1-0 Dominik Paś (Kamil Górny, Kamil Wałęga), 15:40
  • 1:1 Emil Svec (Richard Jencik), 23:13
  • 2:1 Maciej Urbanowicz (Patryk Matusik), 33:29
  • 2:2 Richard Jencik (Emil Svec), 37:45
  • 3:2 Kamil Wróbel (Maris Jass, Artem Iossaffow), 60:22