Wtorek, 7 maja 2024

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

Jastrzębski Węgiel lepszy od wielkiego Zenita

18.01.2020 19:48 | 0 komentarzy | rafbl

Tie-break potrzebny był do wyłonienia zwycięzcy zaległego spotkania 1. kolejki Ligi Mistrzów siatkarzy, w którym Jastrzębski Węgiel zmierzył się na wyjeździe z Zenitem Kazań. Jastrzębianie obronili w tie-breaku pięć piłek meczowych i wygrali ostatecznie na przewagi.

Pierwsze akcje sobotniego spotkania należały do gospodarzy, którzy wypracowali sobie trzypunktową zaliczkę (5:2). Jastrzębianie odrobili jednak straty i w dalszej części seta na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (10:10, 13:13). Zbliżając się do decydującej fazy premierowej odsłony Zenit podkręcił tempo i odskoczył na cztery "oczka" (21:17). Goście nie zdołali odpowiedzieć i przegrali wysoko do 18.

Druga partia od początku układała się po myśli "pomarańczowych", którzy rozpoczęli ją od prowadzenia 0:2. W kolejnych akcjach przewaga podopiecznych Slobodana Kovacia powiększyła się do trzech (4:7), a następnie siedmiu (5:12) punktów. W drugiej części seta jastrzębianie utrzymali wypracowaną przewagę i nie dali szans rywalom wygrywając bardzo pewnie do 16.

Kolejny set rozpoczął się od wyrównanej gry obu drużyn, jednak w środkowej fazie gry gospodarze odskoczyli na cztery "oczka" (14:10). Jastrzębianie nie byli w stanie odpowiedzieć i wchodząc w decydujący fragment gry tracili do rywali sześć punktów (20:14). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i konsekwentnie grający gospodarze utrzymali przewagę wygrywając do 20.

Czwarta odsłona to początkowo niewielka przewaga rosyjskiego zespołu (2:0, 5:3). Przyjezdni zdołali wyrównać, jednak w środkowej fazie seta rywale ponownie odskoczyli, tym razem na trzy "oczka" (13:10). Ambitnie walczący o przedłużenie meczu jastrzębianie odrobili straty i wyszli na dwupunktowe prowadzenie (14:16). Zbliżając się do końcówki seta "pomarańczowi" powiększyli swoją przewagę do pięciu punktów (15:20) i pewnie zmierzali po zwycięstwo. Zenit zdołał zmniejszyć nieco straty, jednak ostatnie słowo należało do gości, którzy wygrali do 22 doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Decydującą partię lepiej rozpoczęli jastrzębianie, którzy po wyrównanym początku wyszli na dwupunktowe prowadzenie (4:6). Na zmianie stron dwoma "oczkami" prowadził jednak Zenit (8:6). W kolejnych akcjach gospodarze powiększyli swoje prowadzenie do pięciu punktów (14:9) i mieli w górze pięć piłek meczowych. Waleczni "pomarańczowi" zdołali je jednak obronić i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść triumfując na przewagi do 14.

Dla zawodników Jastrzębskiego Węgla było to trzecie zwycięstwo w trzecim rozegranym spotkaniu. Jastrzębianie z ośmioma punktami na koncie są liderem grupy C.

Zenit Kazań - Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:18, 16:25, 25:20, 22:25, 14:16)

Zenit: Butko, Ngapeth, Volvich, Sokolov, Mikhailov, Likhosherstov oraz Golubev (libero), Surmachevskiy, Alekno, Samoylenko, Zemchenok, Krotkov

Jastrzębski: Kampa, Fornal, Vigrass, Konarski, Fromm, Gladyr oraz Popiwczak (libero), Bucki, Lyneel