Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Wygrana gliwickich szczypiornistek [ZDJĘCIA]

19.01.2020 10:42 | 0 komentarzy | olla

W 12. kolejce I ligi kobiet piłkarki ręczne SPR Gliwice zagrały z MKS-em San Jarosław. Spotkanie zakończyło się wygraną gliwiczanek 34:19.

W Gliwicach od początku dominowały gospodynie. Po niespełna 10 minutach gry podopieczne Marty Piorun prowadziły różnicą sześciu bramek. Na przerwę gliwiczanki schodziły wygrywając 19:10. Po zmianie stron gra wyglądała podobnie. Szczypiornistki SPR w drugiej części meczu zdobyły dla swojej drużyny jeszcze 15 bramek, natomiast przyjezdne pokonały bramkarkę rywalek dziewięciokrotnie.

Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Paulina Kostrzewska. Piłkarka ręczna z Gliwic w spotkaniu z MKS-em San Jarosław zdobyła dla swojej drużyny 6 bramek.

W następnej kolejce zespół prowadzony przez trenerkę Martę Piorun pojedzie do Kielc, gdzie zmierzy się z Koroną. Spotkanie rozegrane zostanie w pierwszy weekend lutego.

SPR Gliwice – TS MKS San Jarosław 34:19 (19:10)

SPR: Patrycja Wróbel, Magdalena Reichel 1, Paulina Walus 3, Karolina Golec 5, Paulina Kostrzewska 6, Karolina Pytlos 4, Klaudia Zizulewska, Aleksandra Olejarczyk 2, Hanna Smodis, Aleksandra Markiewicz 1, Ewelina Wojciechowska 2, Paulina Łuczyk 4, Weronika Zalewska 3, Weronika Klich 3
Trener: Marta Piorun.

MKS: Bogna Ochońska, Sabina Kubisztal, Izabela Brzozowska 1, Katarzyna Bartuzel 1, Andżelika Zięba 2, Katarzyna Gałat, Weronika Kostuch 4, Aleksandra Ochonska 1, Kamila Stachowicz 1, Aleksandra Pazdro 1, Edyta Baran 2, Dorota Basta 2, Karolina Płachta 4, Justyna Dziura
Trener: Łukasz Rybak.