MTS Żory wygrał w Olkuszu

19.01.2020 14:56 | 0 komentarzy | olla

W meczu 13. kolejki I ligi kobiet podopieczne trenera Marcina Księżyka wygrały z SPR Olkusz 45:24.

Początek spotkanie rozgrywanego w Olkuszu był wyrównany. Po 5. minutach gry MTS prowadził różnicą jednej bramki. Później z minuty na minutę rosła przewaga przyjezdnych z Żor. Po trzydziestu minutach na tablicy wyników pojawił się wynik 24:12 na korzyść drużyny prowadzonej przez Marcina Księżyka.

Po zmianie stron gospodynie starały się odrobić straty z pierwszej części spotkania. MTS Żory nie pozwolił jednak rywalkom to i na każdą bramkę zdobytą przez SPR odpowiadał jednym lub dwoma trafieniami. Ostatecznie przyjezdne z Żor wygrał w Olkuszu 45:23.

MTS Żory to wicelider pierwszoligowych rozgrywek. Zespół z Żor w tym sezonie przegrał dwa spotkania, a dziewięciokrotnie kończył mecz z kompletem punktów. O kolejne ligowe zwycięstwo MTS zagra z MKS-em PR Urbis Gniezno.

SPR Olkusz – MTS Żory 23:45 (12:24)

SPR: Aleksandra Nowicka, Sabina Radlak 2, Magdalena Barczyk 4, Wiktoria Sioła, Klaudia Wójcicka-Dudek, Paula Masiuda 1, Zuzanna Żur 3, Paulina Marszałek 7, Patrycja Jałowicka 1, Oliwia Sołościuk 3, Kinga Kasprowicz, Dagmara Knapik, Adriana Kasprowicz 2
Trener: Kamil Zawada.

MTS: Adriana Kurdzielewicz 4, Marta Wołczyk 2, Paulina Wdowiak, Patrycja Giera 2, Daria Szynkaruk 8, Aleksandra Abramowicz 10, Sara Stankovski 6, Oktawia Płomińska 13
Trener: Marcin Księżyk.