Rezerwy GTK z kolejnym ligowym zwycięstwem

20.01.2020 13:53 | 0 komentarzy | rafbl

Dziesięciopunktowe zwycięstwo odnisły wczoraj koszykarskie rezerwy GTK Gliwice, które pokonały na wyjeździe Nacomi Cieszyn.

Pierwsza kwarta niedzielnego spotkania była bardzo wyrównana i padła łupem przyjezdnych, którzy wygrali minimalnie 19:20. W drugich dziesięciu minutach gliwiczanie podkręcili tempo i powiększyli swoją przewagę. Ostatecznie przyjezdni wygrali tą część spotkania trzynastoma "oczkami" i na przerwę schodzili prowadząc 31:44.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i podopieczni Grzegorza Podulka dorzucili do swojej przewagi kolejnych pięć punktów. Przed ostatnią kwartą goście prowadzili 49:67. W decydującej kwarcie miejscowi zdołali odrobić część strat, jednak gliwiczanie zdołali odeprzeć ich atak i utrzymali przewagę zwyciężając 71:81.

Nacomi Cieszyn - GTK Gliwice II 71:81 (31:44)

Nacomi: Rączka 23, Bożomański 16, Łośko 7, Surzycki 6, Szafarczyk 6, Łysień 5, Borus 4, Malak 4, Macura, Wajner, Mohamed, Matuszek

GTK II: Drzewiecki 18, Adamczak 14, Wąsik 13, Poloczek 12, Tobiasz 7, Podulka 3, Mazanek 2, Nowak M., Nowak G.