Cenne zwycięstwo GTK II nad Ofensywą [ZDJĘCIA]

25.01.2020 11:50 | 0 komentarzy | adi, kozz

Drugi zespół GTK Gliwice pokonał Ofensywę Racibórz 84:80 w meczu niezwykle istotnym dla układu tabeli finału A III ligi.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem, a drugą nieznacznie wygrali goście, którzy w trzeciej części gry powiększyli przewagę do czterech "oczek". Na ich nieszczęście, Patryk Szklarz doznał urazu (rozbity nos, trzeba było zatamować krwawienie) i musiał opuścić parkiet. W tym czasie gospodarze zdołali odrobić straty i to oni przed decydującą częścią byli na prowadzeniu (64:63).

Mimo osłabienia, raciborzanie w czwartej kwarcie wciąż byli w grze i zdołali nawet ponownie objąć prowadzenie trzema punktami. Taki stan nie utrzymał się zbyt długo. Gospodarze odjechali na sześć oczek i nawet mimo powrotu Szklarza nie dali sobie odebrać zwycięstwa - niezwykle istotnego w kontekście walki o awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Dzięki wygranej gliwiczanie mają 13 punktów na dwie kolejki przed końcem i zajmują drugie miejsce. Ofensywa z kolei z 10 "oczkami" jest piąta. Ma punkt mniej od AZS-u Katowice i MCKS-u Czeladź - następni rywale drużyny z Raciborza mają jednak o jedno spotkanie więcej do rozegrania…

GTK II Gliwice - Ofensywa Racibórz 84:80 (21:21, 21:23, 22:19, 20:17)