imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Praszelik robi postępy. Legia chce przedłużyć kontrakt

27.01.2020 20:15 | 0 komentarzy | kozz

Pochodzący z Raciborza, wychowanek Odry Centrum robi ciągłe postępy w drużynie wicemistrza Polski - Legii Warszawa.

Legia rozmawia z zawodnikiem z Raciborza o przedłużeniu kontraktu, który wygasa z końcem czerwca. - Rozwija się i robi postępy, mocno w niego wierzę. W przyszłym sezonie może być mocno brany pod uwagę przy ustalaniu pierwszego składu - mówił dla strony Legii, trener stołecznej drużyny Aleksandar Vuković.

Legia aktualnie kończy zgrupowanie w Turcji. 19-letni Mateusz Praszelik wykonuje tam bardzo dobrą pracę i wygląda obiecująco. Jest sprawdzany w grach kontrolnych.

W trwającym sezonie PKO Ekstraklasy Praszelik zagrał w 4 z 20 meczów, a na murawie spędził nieco ponad 180 minut. Grał także w rozgrywkach Totolotek Pucharu Polski. Tam rozegrał 2 mecze i spędził na boisku blisko 100 minut.

Początek sezonu wskazywał, że to już w tym sezonie raciborski piłkarz może odgrywać znaczącą rolę w drużynie z Warszawy. Z bardzo dobrej strony pokazał się w meczu 1. kolejki przeciwko Pogoni Szczecin. Legia inauguracyjny mecz przegrała mimo prowadzenia 1:0, a Praszelik od tego czasu tylko raz pojawił się w wyjściowej jedenastce.

Pozostaje czekać na kolejne boiskowe minuty Praszelika w rundzie wiosennej. Legia o ligowe punkty po przerwie zimowej zagra 9 lutego podejmując u siebie ostatni w tabeli ŁKS Łódź. Po 20 kolejkach Legia lideruje z przewagą 2 punktów nad Cracovią i 3 nad Pogonią Szczecin.