Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Piast przegrał na pożegnanie z Turcją

30.01.2020 15:15 | 0 komentarzy | kozz

W ostatnim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Turcji Piast Gliwice przegrał z NK Celje 1:2. Bramkę dla Piasta zdobył Gerard Badia, który skutecznie wykorzystał rzut karny.

Mecz lepiej rozpoczął się dla Piasta, który już w 18. minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą trafienia Gerarda Badii. Po tej sytuacji więcej zagrożenia sprawiali zawodnicy Celje, ale w bramce dobrze spisywał się Jakub Szmatuła, który długo nie dał się pokonać. Słoweńcy zdołali wyrównać tuż przed końcem pierwszej części gry, a do siatki trafił Mitja Lotrić. Po zmianie stron sytuacja na boisku nieco się uspokoiła. Żaden z zespołów nie potrafił wywalczyć sobie przewagi, ale groźniejsze sytuacje stworzyli sobie piłkrze NK Celje. W 74. minucie Słoweńcy zdołali zdobyć bramkę i dowieźli prowadzenie do końcowego gwizdka.

Był to czwarty mecz kontrolny podczas zgrupowania w Turcji, a piąty w zimowym okresie przygotowawczym. Wcześniej Mistrzowie Polski wygrali z GKS-em Jastrzębie (2:1), Łudogorcem Razgrad (2:0) i Szachtiorem Soligorsk (2:0) oraz zremisowali z Zorią Ługańsk (0:0).

NK Celje - Piast Gliwice 2:1 (1:1)

Lotrić, 41., Flis 74. - Badia 18.-k.

Piast: Szmatuła (61. Królczyk) - Mokwa, Malarczyk, Korun (61. Huk), Holubek - Jodłowiec, Sokołowski - Konczkowski (80. Parzyszek), Badia - Tuszyński (66. Alves), Stanek (72. Felix).