imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Pierwsza połowa zadecydowała o przegranej

02.02.2020 10:11 | 0 komentarzy | olla

W sobotę 1 lutego RMKS Rybnik przegrał z KK UR Kraków 63:74.

Na mecz 5. kolejki finału A II ligi kobiet koszykarki RMKS-u Rybnik pojechały do Krakowa, gdzie zagrały z liderem rozgrywek. Krakowianki w pierwszej kwarcie wypracowały sobie pięciopunktową przewagę nad zespołem z Rybnika. W drugiej kwarcie RMKS przegrał 18:25 i na przerwę zespół prowadzony przez trenera Grzegorza Korzenia schodził przy stanie 44:32 na korzyść gospodyń. Druga połowa meczu była bardziej wyrównana. Rybniczanki wygrały ją 31:30, jednak w ostatecznym rozrachunku to zespół z Krakowa triumfował w tym spotkaniu.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami na parkiecie były Joanna Sobota z Rybnika oraz Katarzyna Homoncik z Krakowa. Obie koszykarki zdobyły dla swoich zespołów po 19 punktów.

Rybniczanki czeka pracowity miesiąc. W lutym RMKS rozegra jeszcze pięć ligowych spotkań. Najbliższy mecz podopieczne Grzegorza Korzenia zagrają na wyjeździe z Contimax MOSiR Bochnia. Spotkanie rozegrane zostanie 9 lutego o godzinie 15:00

KK UR Kraków – RMKS Rybnik 74:63 (19:14, 25:18, 15:17, 15:14)

Kraków: Agata Rafałowicz 12, Maja Stachura 6, Agnieszka Krzywoń 8, Agnieszka Blichowska 5, Katarzyna Homoncik 19, Joanna Czepiec 2, Katarzyna Pasek 6, Karolina Krępa 2, Kinga Wilk 12, Natalia Malada 2
Trener: Ewelina Kobryn.

Rybnik: Julia Góra, Majka Stefaniak 9, Marzena Lamczyk 2, Justyna Kocon 7, Karolina Danielewicz 12, Małgorzata Struzik 8, Joanna Sobota 19, Nicola Banaś 2, Paulina Raudner, Dominika Bednarek 4
Trener: Grzegorz Korzeń.