Dziesiąta wygrana MTS-u Żory

02.02.2020 08:01 | 0 komentarzy | olla

W 13. kolejce I ligi kobiet piłkarki ręczne z Żor podejmowały przed własną publicznością zespół z Gniezna. Spotkanie zakończyło się wygraną MTS-u.

Spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne. Po niespełna pięciu minutach gry zespół z Gniezna prowadził 4:2. Później do głosu doszły gospodynie, które wypracowały sobie kilkubramkową przewagę. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej części spotkania MTS prowadził 12:8. Przed przerwą podopieczne Marcina Księżyka zdobyły jeszcze sześć bramek, natomiast przyjezdne zapisały na swoim koncie dwa trafienia. Po zmianie stron zespół z Żor kontrolował grę. W 60. minucie gry na tablicy wyników pojawił się wynik 30:23 dla MTS-u. Wynik mógł być jeszcze wyższy, jednak w drugiej części spotkania szczypiornistki z Żor nie wykorzystały trzech rzutów karnych.

W następnej kolejce MTS Żory pojedzie do Krakowa, gdzie zmierzy się z miejscową Cracovią.

MTS Żory – MKS PR URBIS Gniezno 30:23 (18:10)

Żory: Marta Radlecka, Monika Gruca, Zuzanna Mikosz 10, Adriana Kurdzielewicz 3, Marta Wołczyk 5, Paulina Wdowiak, Aleksandra Abramowicz 5, Sara Stankovski 1, Sandra Matusik 1, Katarzyna Homonicka 3, Oktawia Płominska 2
Trener: Marcin Księżyk.

Gniezno: Lidia Kobyłecka, Karolina Kasprowiak 11, Agnieszka Siwka 1, Joanna Sawicka 3, Marta Giszczyńska 2, Karolina Chojnacka, Martyna Dolacińska 1, Martyna Bigoszewska-Jackowiak, Natalia Różewska, Daria Konieczna, Monika Walkowska, Jagoda Linkowska 3, Martyna Matysek, Alicja Ślązak 2
Trener: Robert Popek.