Arek może liczyć na swoich przyjaciół. Marek&Dariusz Metallbau mistrzem HLPN [ZDJĘCIA]

07.02.2020 21:55 | 0 komentarzy | kozz

W piątkowy wieczór w Arenie Rafako w Raciborzu rozegrano kolejne dwa mecze Halowej Ligi Piłki Nożnej. Tym razem nie było to tylko wydarzenie stricte sportowe.

Marek&Dariusz Metallbau GmbH wygrał mecz z Okinawą Sushi&Grill Racibórz 9:1. Tym zwycięstwem drużyna Metallbau przypieczętowała swoje zwycięstwo w tegorocznej edycji Halowej Ligi Piłki Nożnej. Jednak nie to dziś było najważniejsze. Spotkanie na wózku obserwował Arkadiusz Górszczyk, w przeszłości piłkarz Naprzodu Borucin i halowej drużyny Marek&Dariusz Metallbau GmbH. Arek od kilku lat choruje na stwardnienie rozsiane boczne. Choroba niestety postępuje, a w walce z nią pomagają mu jego przyjaciele z drużyny.

W przerwie meczu Arek wyjechał na środek parkietu i z trudem, ale samodzielnie wstał z wózka, dziękując wszystkim, którzy go wspierają. Życzył przybyłym kibicom dużo zdrowia i poprosił o zdjęcie z jego drużyną. A z jego twarzy uśmiech nie znikał. W przerwie trener Naprzodu Borucin ogłosił także zwycięzcę internetowej licytacji koszulek raciborskich piłkarzy - Łukasza Monety z GKS-u Tychy i Łukasza Zejdera z Widzewa Łódź. Każda z nich osiągnęła wartość 450 złotych. Pieniądze w całości trafią do Arka. Ponadto jego koledzy przemieszczali się po trybunach Areny Rafako zbierając pieniądze, które pomogą Arkowi w życiu codziennym.

W meczu, który dał mistrzostwo HLPN padło łącznie 10 bramek, z czego 3 do przerwy.

Okinawa Sushi&Grill Racibórz – Marek&Dariusz Metallbau GmbH 1:9 (0:3)

Patryk Antończak – Marcin Ośliźlok 2, Sławomir Szary 2, Łukasz Ploch, Michał Płowucha, Marek Prusicki, Damian Krueger, Bartosz Stawarski.

Poniżej film o Naprzodzie Borucin zrealizowany 8 lat temu. Wówczas Arek kilkukrotnie opowiadał w nim o sobie. Między innymi od 9 minuty i 45 sekundy.