Raciborscy siatkarze górą w derbach

15.02.2020 08:03 | 0 komentarzy | rafbl

Zwycięstwem gości w czterech setach zakończyło się rozegrane w Radlinie spotkanie 17. kolejki I Ligi Śląskiej, w którym miejscowy SK Górnik podejmował raciborski KS AZS Rafako.

Od początku spotkania obydwa zespoły toczyły na parkiecie wyrównany bój, a losy poszczególnych setów rozstrzygały się w samych końcówkach. W dwóch pierwszych setach minimalnie lepsi okazali się prowadzeni przez Bartosza Frątczaka goście, którzy wygrali odpowiednio do 22 i 23.

W trzeci secie lepiej zaprezentowali się prowadzeni przez Marka Przybysza zawodnicy Górnika, którzy wygrali do 22. W czwartej odsłonie ponownie lepsi byli jednak raciborzanie, którzy triumfowali do 22, a w całym spotkaniu 1:3 dzięki czemu awansowali na pozycję lidera I Ligi Śląskiej. Drugi KS Volley Miasteczko Śląskie, który rozegrał dwa mecze mniej traci zaledwie jedno "oczko". Górnik zajmuje 3. miejsce.

SK Górnik Radlin - KS AZS Rafako Racibórz 1:3 (22:25, 23:25, 25:22, 22:25)

Górnik: Szafranek, Dzido, Lisicki, Grzywacz, Konieczny K., Łaciok oraz Skupień (libero), Komorek, Płaczek, Walawski, Szymiczek

Rafako: Błaszczok, Spelak, Herich, Władarz, Besz, Gołuchowski oraz Kostka (libero), Thym, Gonsior