Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Niesamowity wyczyn siatkarzy ZAKSY

19.02.2020 20:39 | 0 komentarzy | rafbl

Szóste zwycięstwo w trzech setach w rozgrywkach siatkarskiej Ligi Mistrzów zanotowała dziś Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która w kończącym zmagania w fazie grupowej meczu pokonała na własnym parkiecie VFB Friedrichshafen. Kędzierzynianie są trzecią w historii drużyną, która zakończyła rozgrywki grupowe bez straty seta.

Od początku środowego spotkania na pozycji rozgrywającego wystąpił Przemysław Stępień, który zastąpił Benjamina Toniuttiego. Szansę występu w wyjściowej szóstce w miejsce Aleksandra Śliwki otrzymał także Piotr Łukasik.

W początkowej fazie premierowej odsłony na parkiecie toczyła się wyrównana walka. Z czasem przewagę budować zaczęli sobie kędzierzynianie, którzy odskoczyli na cztery "oczka" (9:5). Gospodarze kontrolowali przebieg gry i wydawać sie mogło, że pewnie zmierzają po zwycięstwo, jednak ambitnie walczący rywale zdołali odrobić straty i doprowadzić do remisu po 16. Wchodząc w końcowy fragment seta ZAKSA odbudowała swoją przewagę (22:19) i wygrała ostatecznie do 21.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy wypracowali sobie dwupunktową zaliczkę (5:7). Taki stan rzeczy nie utrzymał się długo i prowadzeni przez Nikolę Grbicia gospodarze doprowadzili do remisu (7:7) i od tego momentu obrazy gry wyrównał się. W dalszej fazie gry ZAKSA odskoczyła na dwa punkty (11:9), a wchodząc w decydujący fragment seta prowadziła czterema punktami (19:15). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i kędzierzynianie triumfowali podobnie jak w partii poprzedniej do 21.

Trzecia i zarazem ostatnia partia to ponownie lepsze otwarcie gości (2:4). Gospodarze zdołali jednak odrobić straty i wyszli na prowadzenie (7:5). W dalszej części gry zawodnicy ZAKSY dorzucili do swojego prowadzenia kolejne "oczko" (14:11) i pewnie zmierzali po zwycięstwo. W końcowej fazie seta Mistrzowie Polski powiększyli swoje prowadzenie do pięciu punktów (19:14) i mimo pogoni gości utrzymali przewagę zwyciężając do 22, a w całym spotkaniu 3:0.

Dla ZAKSY było to szóste zwycięstwo w trzech setach w szóstym rozegranym meczu. Kędzierzynianie, są trzecią w historii rozgrywek drużyną, która zakończyła fazę grupową bez straty seta. ZAKSA, która zdominowała rozgrywki w grupie E w losowaniu par ćwierćfinałowych będzie rozstawiona.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - VFB Friedrichshafen 3:0 (25:21, 25:21, 25:22)

ZAKSA: Stępień, Parodi, Smith, Baroti, Łukasik, Rejno oraz Zatorski (libero), Banach (libero), Kaczmarek, Semeniuk, Warda, Grygiel

VFB: Schmidt, Gjorgiev, Menner, Mote, Janouch, Krisko oraz Spath-Westerholt (libero), Juhkami, Malescha, Worsley