Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Siatkarze Rafako nadal na czele

24.02.2020 13:56 | 0 komentarzy | rafbl

Bez niespodzianki zakończyło się spotkanie 18. kolejki rozgrywek I Ligi Śląskiej, w którym siatkarze KS AZS Rafako Racibórz podejmowali na własnym parkiecie beniaminka - KS Rudziniec. Gospodarze wygrali to spotkanie w czterech setach.

Premierowa partia spotkania miała wyrównany przebieg i jej losy rozstrzygnęły się dopiero w końcówce. W tej więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy triumfowali minimalnie do 23.

W drugiej partii obraz gry nie uległ zmianie jednak tym razem lepsi okazali się prowadzeni przez Marcina Grzegoszczyka goście, którzy dzięki wygranej do 22 doprowadzili do remisu.

Trzeci i czwarty set to wyraźna przewaga miejscowych. Podopieczni Bartosza Frątczaka kontrolowali przebieg gry i zwyciężyli pewnie do 18 i 16, a w całym meczu 3:1. Dzięki wygranej raciborzanie utrzymali pozycję lidera tabeli I Ligi Śląskiej. KS Rudziniec jest 9.

KS AZS Rafako Racibórz - KS Rudziniec 3:1 (25:23, 22:25, 25:18, 25:16)

AZS: Gonsior, Błaszczok, Spelak, Herich, Thym, Besz oraz Kostka (libero), Dziadek

KS: Piotrowski, Stefaniszyn, Popow, Jakuszczonek, Rachwał, Lach oraz Zemka (libero), Stodułka (libero), Piętak, Stawiarski, Cebula, Pierończyk