Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

GSF Gliwice w ćwierćfinale Pucharu Polski

20.02.2020 11:03 | 0 komentarzy | rafbl

Dużo emocji towarzyszyło wczorajszemu meczowi 1/8 finału futsalowego Pucharu Polski, w którym GSF Gliwice zmierzyło się na wyjeździe z Futbalo Białystok. Ostatecznie po dogrywce z awansu cieszyć się mogli goście.

W pierwszej połowie spotkania żadna z drużyn nie zdołała otworzyć wyniku meczu i na przerwę obydwa zespołu schodziły remisując 0:0. Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy dwukrotnie pokonali bramkarza GSF. Przyjezdni nie poddali się i zaczęli odrabiać straty. Na dwie minuty przed końcem po bramkach Mateusza Szyszko i Tomasza Czecha na tablicy wyników pojawił się rezultat 2:2. W końcówce bramki nie padły i o losach meczu rozstrzygnąć musiała dogrywka. W tej bramkę na wagę awansu w 47. minucie zdobył Tomasz Lutecki, który wprowadził gliwiczan do ćwierćfinału futsalowego Pucharu Polski.

Futbalo Białystok - GSF Gliwice 2:3 (0:0, 2:2)

Bramki: Koniczek 22., A. Niegowski 30. - Szyszko 32., Czech 38., Lutecki 47.

Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się w niedzielę -23 lutego 2020 roku w Warszawie.