Wysokie zwycięstwo zabrzanek

29.02.2020 20:53 | 0 komentarzy | olla

W 8. kolejce II ligi kobiet piłkarki ręczne Nails Company Zabrze wygrały 53:11 z drugą drużyną SPR JKS Jarosław.

Szczypiornistki z Zabrza od początku spotkania zdominowały boisko. Po niespełna 5. minutach gry podopieczne trenerki Anny Niewiadomskiej prowadziły 6:0. Przyjezdne dopiero minutę później zdobyły pierwszą bramkę w tym meczu. Zabrzanki do przerwy wypracowały sobie dziewiętnastopunktową przewagę nad piłkarkami ręczniki SPR.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Zespół Nails Company dominował na boisku. Przyjezdne w drugiej części meczu tylko czterokrotnie trafiały do bramki zabrzanek. Drużyna Anny Niewiadomskiej była w tym meczu nie do zatrzymania i w ciągu całego spotkanie aż 53 razy pokonała bramkarkę rywalek.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami na boisku były w tym meczu Julia Copik oraz Dominika Jakubiec. Zawodniczki z Zabrza zdobyły dla swojej drużyny po 8 bramek.

W następnej kolejce szczypiornistki Nails Company zagrają w Michałkowicach z miejscowym MKS-em Start. Spotkanie rozegrane zostanie w weekend 7-8 marca.

Nails Company Zabrze – SPR JKS II Jarosław 53:11 (26:7)

Zabrze: Maria Szlęk, Sandra Krynicka 6, Oliwia Jakubowska 4, Oliwia Przystalska 4, Natalia Gabryś 7, Natalia Piasecka 4, Magdalena Nasiłowska 1, Ewelina Morczyńska 1, Julia Copik 8, Oliwia Zawada, Martyna Hawryluk 2, Dominika Przewosnik 6, Dominika Jakubiec 8, Natalia Gwóźdź 2
Trener: Anna Niewiadomska.

Jarosław: Julia Konrad 2, Marta Długosz 1, Klaudia Naleśniak 3, Martyna Mitura, Kinga Lepiarz, Malwina Bartoszek 4, Martyna Łyżeń, Gabriela Zięba 1
Trener: Marzanna Ulma.