Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Podział punktów w Hali Azoty

29.02.2020 17:29 | 0 komentarzy | rafbl

Tie-break rozstrzygnął o rezultacie spotkania 22. kolejki Plus Ligi pomiędzy Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Treflem Gdańsk. Kędzierzynianie po dwóch wysoko wygranych setach w dwóch kolejnych oddali inicjatywę rywalowi i triumfowali ostatecznie 3:2.

Spotkanie od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli gospodarze (3:1). W kolejnych akcjach kędzierzynianie utrzymywali niewielką przewagę, która w środkowej fazie seta powiększyła się do trzech (11:8), a następnie pięciu (16:11) "oczek". Siatkarze Trefla nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonej ZAKSY, która w końcówce jeszcze bardziej powiększyła przewagę i wygrała do 18.

W drugim secie obraz gry nie uległ zmianie. Prowadzeni przez Nikolę Grbicia gospodarze rozpoczęli go od prowadzenia 3:0, a w kolejnych akcjach powiększyli swoją przewagę do sześciu "oczek" (10:4). Kompletnie rozbici goście nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z rywalem, który konsekwentnie powiększał przewagę i wchodząc w decydującą fazę seta prowadził różnicą dziesięciu punktów (19:9). Ostatecznie ZAKSA wygrała bardzo wysoko do 15, wychodząc na prowadzenie w meczu 2:0.

Od początku trzeciej odsłony rezultat na tablicy wyników oscylował w okolicach remisu. Z czasem na dwa "oczka" odskoczyli gospodarze (6:4), jednak Trefl szybko doprowadził do remisu i gra ponownie wyrównała się. W drugiej części seta dwupunktową przewagę zbudowali sobie gdańszczanie (14:16). Zbliżając się do końca seta goście dorzucili do swojego prowadzenia jeszcze jeden punkt (18:21). ZAKSA nie zdołała odrobić strat i przegrała do 22.

Już na początku czwartego seta dwupunktową zaliczkę wypracowali sobie goście (2:4). W dalszej części partii konsekwentnie grający gdańszczanie powiększyli swoją przewagę do trzech "oczek" (8:11) i byli na najlepszej drodze do doprowadzenia do remisu w meczu. Wchodząc w końcowy fragment gry ZAKSA odrobiła jeden punkt (18:20), jednak na więcej nie pozwolili rywale, którzy wygrywając podobnie jak w partii poprzedniej do 22 doprowadzili do tie-breaka.

Decydująca partia w początkowej fazie miała wyrównany przebieg. Na zmianie stron nieznaczną dwupunktową przewagę mieli kędzierzynianie (8:6). W drugiej części tie-breaka ZAKSA utrzymała przewagę i wygrała ostatecznie do 12, a całe spotkanie 3:2 odnosząc dziewiętnaste zwycięstwo w sezonie. MVP spotkania wybrany został Benjamin Toniutti.

Dzięki wygranej ZAKSA awansowała na 1. miejsce w tabeli. Nad dotychczasowym liderem - Vervą Warszawa Orlen Paliwa, która swoje spotkanie z GKS-em Katowice kędzierzynianie mają "oczko" przewagi.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Trefl Gdańsk 3:2 (25:18, 25:15, 22:25, 22:25, 15:12)

ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Rejno, Baroti, Łukasik, Smith oraz Zatorski (libero), Semeniuk ,Stępień, Grygiel, Wiśniewski

Trefl: Janusz, Schott, Crer, Filipiak, Halaba, Grzyb oraz Olenderek (libero), Majcherski (libero), Sasak, Kozub, Jakubiszak, Janikowski, Urbanowicz