środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Trzecia drużyna w tabeli pokonana. Górnik Zabrze wygrał z Pogonią

29.02.2020 22:10 | 0 komentarzy | olla

W 24. kolejce PKO Ekstraklasa Górnik Zabrze podejmowała zespół Pogoni Szczecin. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1.

W pierwszej części spotkania Górnik Zabrze miał dużą przewagę nad drużyną ze Szczecina, co udokumentowane zostało w 20. minucie gry. Dante Stipica wyciągał piłkę z siatki po bramkce Erika Jirka. Niespełna trzynaście minut później zabrzanie podwyższyli wynik spotkania. Tym razem do bramki rywali trafił Igor Angulo. Przy obu bramkach asystował Łukasz Wolsztyński.

Po przerwie Górnik nadal atakował i był drużyną dominującą na boisku. W 63. minucie zespół Marcina Brosza zdobył trzecią bramkę w tym spotkaniu. Na listę strzelców wpisał się Jesus Jimenez. W 77. minicie meczu przyjezdni zdobyli honorowe trafienie. Bramkarza Górnika pokonał Paweł Cibicki.

Wygrana z Pogonią Szczecina dała zabrzanom awans na 11. miejsce w tabeli. O kolejne ligowe zwycięstwo Górnik zagra 3 marca z Lechem w Poznaniu.

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 3:1 (2:0)

Bramki: Erik Jirka (20.), Igor Angulo (33.), Jesus Jimenez (63.) - Paweł Cibicki (76)

Górnik Zabrze: Martin Chudy - Dariusz Pawłowski, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Erik Janża - Erik Jirka, Alasana Manneh (83. Piotr Krawczyk), Roman Prochazka, Łukasz Wolsztyński (57. Kamil Zapolnik), Jesus Jimenz - Igor Angulo (77. Mateusz Matras).

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Kostas Traiantafyllopoulos, Banedik Zech, Hubert Matynia - Sebastian Kowalczyk, Tomas Podstawski (46. Paweł Cibicki), Zvonimir Kożulj (70. Santeri Hostikka), Marcin Listkowski, Srdan Spiridonović - Soufian Benyamina (63. Michalis Manias).