Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

JKH GKS Jastrzębie potrzebuje jeszcze jednej wygranej

01.03.2020 19:21 | 0 komentarzy | adi

JKH GKS Jastrzębie pokonał na Jastorze Comarch Cracovię 3:1 w piątym meczu ćwierćfinałowym PHL.

Gospodarze objęli prowadzenie już w drugiej minucie spotkania, po ładnej akcji Martina Kasperlika, który ograł obrońców i w sytuacji sam na sam z bramkarzem wpakował krążek do siatki. Cracovia wyrównała chwilę przed przerwą. Szybką kontrę "Pasów" wykończył Marek Tvrdon.

Kolejne bramki padały pod koniec drugiej tercji. Najpierw - podczas gry w przewadze - Maciej Urbanowicz skierował krążek do bramki po zagraniu Henriego Auvinena, a minutę później Arkadiusz Kostek wykorzystał dobre zagranie Marisa Jassa.

Taki wynik utrzymał się do końca, chociaż mało brakowało, by zwycięstwo JKH było jeszcze okazalsze. Na ostatnie fragmenty Cracovia wycofała bramkarza, z czego mógł skorzystać Jesse Rohtla, ale jego uderzenie z linii zdołał wybić obrońca.

W rywalizacji do czterech zwycięstw JKH prowadzi 3:2. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane 4 marca w Krakowie.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

• 1:0 - Martin Kasperlík, 1:16
  • 1:1 - Marek Tvrdoň (Michal Vachovec), 19:44
  • 2:1 - Maciej Urbanowicz (Henri Auvinen, Jesse Rohtla), 37:06 5/4
  • 3:1 - Arkadiusz Kostek (Māris Jass, Maciej Urbanowicz), 38:09