Chemik odpadł z Pucharu Polski

03.03.2020 14:01 | 0 komentarzy | kozz

Czwartoligowiec z Kędzierzyna-Koźla zakończył rywalizację w Pucharze Polski na szczeblu ćwierćfinału wojewódzkiego. Przegrał z trzecioligową Stalą Brzeg 1:4.

Mimo, że faworytem spotkania była Stal Brzeg, to prowadzenie jako pierwsza objęła drużyna Chemika. Już w 4. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Patryk Paczulla.

Na trafienie gospodarzy, Stal odpowiedziała 10 minut później. Do wyniku 1:1 doprowadził Tomasz Gajda. Do przerwy utrzymywał się remis 1:1, co dawało ciągle szanse kędzierzynianiom, żeby sprawić niespodziankę.

Marzenia o awansie zaczęły się oddalać po tym jak w 53. minucie prowadzenie drużynie z Brzegu dał Damian Celuch. Powietrze z gospodarzy zeszło w 65. minucie. Wówczas czerwoną kartką został ukarany Łukasz Gromelski z Chemika i Stal zaczęła coraz bardziej przeważać. W ostatnim kwadransie ponownie i to dwukrotnie dał o sobie znać Celuch. Stal pokonała Chemika 4:1.

Chemik Kędzierzyn-Koźle - Stal Brzeg 1:4 (1:1)

Gol dla Chemika: Patryk Paczulla

Chemik: Michał Kuchta - Mikołaj Ciukaj, Kamil Łątkowski, Patryk Kowalczyk, Szymon Mandrela, Piotr Stoklossa, Łukasz Gromelski, Sebastian Kapinos, Grzegorz Chojnowski, Michał Łysek, Patryk Paczulla. Z ławki weszli:  Dariusz Tkaczyk, Szymon Tomeczek, Marcin Paczulla i Maciej Jędrzejewski.

W pozostałych meczach ćwierćfinałowych Ruch Zdzieszowice pokonał MKS Kluczbork 2:1, Polonia Nysa wygrała LZS Starowice 3:2, a Orzeł Źlinice zwyciężył z Agroplonem Głuszyna 2:1. W półfinałach PP Polonia zagra z Ruchem, a Orzeł ze Stalą.