Piątek, 3 maja 2024

imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

Kadeci Jastrzębskiego Węgla w półfinale Mistrzostw Polski

04.03.2020 11:03 | 1 komentarz | rafbl

Mistrzowie Śląska kadetów reprezentujący barwy Jastrzębskiego Węgla wywalczyl w Olsztynie awans do półfinału Mistrzostw Polski.

Prowadzeni przez Dariusza Luksa kadeci Jastrzębskiego Węgla na turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski pojechali do Olsztyna. Oprócz "pomarańczowych" w grupie IV znaleźli się: AZS UWM Olsztyn (gospodarz), KS Gwardia Wrocław, RCS Czarni Radom, Jastrzębski Węgiel, MKST Astra Nowa Sól i UKS Bronek Koszalin. Uczestniczące zespoły podzielono na dwie trzyzespołowe podgrupy. Jastrzębianie znaleźli się w podgrupie B, w której rywalizowały także zespoły z Nowej Soli i Koszalina.

W fazie grupowej "pomarańczowi" nie stracili ani jednej partii pokonując pewnie obydwu rywali. W pierwszym meczu jastrzębianie w setach do 15, 13 i 20 pokonali MKST Astrę Nowa Sól, a w drugim triumfując do 15, 14 i 16 UKS Bronek Koszalin, dzięki czemu do decydujących gier awansowali z pierwszego miejsca.

Również bez straty seta zawodnicy Jastrzębskiego Węgla odprawili kolejnego rywala - AZS UWM Olsztyn z którym wygrali do 20, 10 i 18 dzięki czemu zapewnili sobie awans do 1/2 finału Mistrzostw Polski. W ostatnim meczu, którego stawką było 1. miejsce w turnieju jastrzębianie pokonali w czterech setach KS Gwardię Wrocław. Pierwszy set spotkania padł łupem gwardii, która zwyciężyła do 20, natomiast trzy kolejne wygrała Jastrzębski Węgiel, który triumfował do 22, 22 i 21.

Wyniki:

Podgrupa A:

• AZS UWM Olsztyn - KS Gwardia Wrocław 0:3 (13:25, 17:25, 19:25)
  • KS Gwardia Wrocław - RCS Czarni Radom 3:0 (25:16, 25:16, 25:17)
  • AZS UWM Olsztyn - RCS Czarni Radom 3:1 (29:31, 25:15, 25:10, 25:21)

Podgrupa B:

• Jastrzębski Węgiel - MKST Astra Nowa Sól 3:0 (25:15, 25:13, 25:20)
  • MKST Astra Nowa Sól - UKS Bronek Koszalin 3:1 (19:25, 25:23, 25:19, 25:21)
  • Jastrzębski Węgiel - UKS Bronek Koszalin 3:0 (25:15, 25:14, 25:16)

O 5. miejsce:

• RCS Czarni Radom - UKS Bronek Koszalin 3:0 (25:20, 25:19, 25:15)

O miejsca 1-4:

• KS Gwardia Wrocław - MKST Astra Nowa Sól  3:0 (25:8, 25:22, 25:20)
  • AZS UWM Olsztyn - Jastrzębski Węgiel 0:3 (20:25, 10:25, 18:25)
  • AZS UWM Olsztyn - MKST Astra Nowa Sól 0:3 (14:25, 19:25, 23:25)
  • KS Gwardia Wrocław - Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:20, 22:25, 22:25, 21:25)

6. UKS Bronek Koszalin

Awans do półfinału Mistrzostw Polski kadetów uzyskały dwie drużyny, które w przeprowadzonym wczoraj w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej losowaniu grup półfinałowych poznały swoich rywali.

Jastrzębianie na turniej półfinałowy Mistrzostw Polski kadetów pojadą do Częstochowy, gdzie zagrają także Hemarpol Norwid Częstochowa (gospodarz), BKS Chemik Bydgoszcz i SMS Sparta AGH Kraków. Turnieje półfinałowe odbędą się w dniach 13-15 marca 2020 roku. Awans do finału uzyskają dwie najlepsze drużyny.