Wysoka wygrana Polek w eliminacjach do Mistrzostw Europy

07.03.2020 22:06 | 0 komentarzy | olla

Kobieca Reprezentacja Polski wygrała 5:0 z Mołdawią w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy.

Podopieczne trenera Miłosza Stępińskiego już w 9. minucie gry wyszły na prowadzenie. Na stadionie Polonii w Warszawie jako pierwsza na listę strzelców wpisała się Aleksandra Sikora, która wykorzystała podanie Ewy Pajor. Osiemnaście minut później to Pajor pokonała Natalię Munteanu. Kilka minut później napastniczka reprezentacji Polski, grająca na co dzień w VFL Wolfsburg, zdobyła drugiego gola w tym spotkaniu. Przed przerwą do bramki rywalek trafiła Katarzyna Daleszczyk.

Po zmianie stron biało-czerwone atakowały bramkę rywalek, jednak brakowało szczęścia przy wykończeniu akcji. Na pięć minut przed końcem spotkania Ewa Pajor wykorzystała sytuację sam na sam i pokonała bramkarkę Mołdawii. W meczu przeciwko reprezentacji Mołdawii zagrała Ewelina Kamczyk. Zawodniczka pochodząca z Krzyżanowic spędziła na boisku 60. minut, a zmieniła ją Dominika Grabowska.

Po dwóch rozegranych meczach w eliminacji do Mistrzostw Europy reprezentacja Polski z czterema punktami na koncie zajmuje 3. miejsce. O kolejne punkty biało-czerwone zagrają w środę 11 marca. Polki zmierzą się na wyjeździe z Azerbejdżanem.

Polska – Mołdawia 5:0 (4:0)

Bramki: Aleksandra Sikora (9.), Ewa Pajor (27., 34., 86.), Katarzyna Daleszczyk (45+2.)

Polska: Katarzyna Kiedrzynek - Aleksandra Sikora, Gabriela Grzywińska, Małgorzata Mesjasz, Paulina Dudek, Natalia Chudzik (60. Martyna Wiankowska) - Emilia Zdunek, Ewelina Kamczyk (60. Dominika Grabowska), Patrycja Balcerzak - Katarzyna Daleszczyk (74. Nikola Karczewska), Ewa Pajor.

Mołdawia: Natalia Munteanu - Anastasia Sivolobova (83. Veronica Cojuhari), Cristina Cerescu, Victoria Țurcanu, Ana Arnautu - Diana Loghin, Cristina Musteață (46. Daniela Mardari), Claudia Chiper, Anastasia Toma, Carolina Țabur - Iulia Petelca (87. Violeta Mițul).

Żółte kartki: Mołdawia - Petelca, Turcanu

Czerwona kartka: Mołdawia - Toma (45+1., niesportowe zachowanie).

Sędziowała: Lizzy van der Helm