Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

TS Volley Rybnik przegrał i zakończył sezon

09.03.2020 08:56 | 0 komentarzy | rafbl

Za nami trzecie spotkanie rywalizacji w fazie play-off grupy 5 II Ligi, w którym zmierzyły się TS Volley Rybnik i TKS Tychy. Mimo walecznej postawy rybniczanie przegrali to spotkanie po tie-breaku, a całą rywalizację 0:3.

Pierwsza partia spotkanie nie zwiastowała tak dużych emocji jakich w sobotnim spotkaniu dostarczyły obydwa zespoły. Wyraźnie lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła tyszanie w pełni kontrolowali przebieg gry i wygrali wysoko do 16. W drugim secie zdecydowanie lepiej zaprezentowali się gospodarze, którzy dzięki skutecznej i konsekwentnej grze pokonali faworyzowanego rywala do 20.

Trzecia partia miała bardzo podobny przebieg do pierwszej odsłony i padła łupem TKS-u, który triumfował do 19. W czwartym secie ponownie lepsi byli prowadzeni przez Wojciecha Kasperskiego rybniczanie, którzy dzięki wygranej do 21 doprowadzili do tie-breaka.

Decydująca partia miała wyrównany przebieg. Goście kilkukrotnie odskakiwali i na zmianie stron prowadzili trzema punktami (5:8), jednak ambitnie walczący o przedłużenie rywalizacji rybniczanie za każdym razem odrabiali straty. Ostatecznie minimalnie lepsi okazali się przyjezdni, którzy wygrali do 13, a całe spotkanie 2:3.

TKS w rywalizacji do trzech zwycięstw wygrał 3:0 i awansował tym samym do półfinałowego turnieju o awans do I Ligi. TS Volley Rybnik zakończył sezon w grupie 5 II Ligi na 4. miejscu.

TS Volley Rybnik - TKS Tychy 2:3 (16:25, 25:20, 19:25, 25:21, 13:15)

Volley: Kupczak, Hoszman, Oziabło, Ściślak, Kukulski, Andrulewicz oraz Gdowski (libero), Skowronek, Mazurek, Czerny, Zubko

TKS: Szczechowicz, Czerwiński, Żłobecki, Aniołek, Miller, Dzierżanowski oraz Gepfert (libero), Szmajduch, Michalec