Niedziela, 19 września 2021

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

AZS wygrywa na zakończenie fazy zasadniczej

09.03.2020 11:11 | 0 komentarzy | rafbl

Wyjazdowe zwycięstwo po tie-breaku zanotowały siatkarki gliwickiego AZS-u, które w kończącym fazę zasadniczą I Ligi Kobiet meczu pokonały na wyjeździe trzeci zespół ligowej tabeli - Enea Energetyk Poznań. Dzięki wygranej gliwiczanki wyprzedziły w ligowej tabeli Stal Mielec.

AZS wygrywa na zakończenie fazy zasadniczej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie lepiej rozpoczęły gliwiczanki, które dzięki konsekwentnej grze zdołały zwyciężyć w pierwszej partii do 20. W drugiej role odwróciły się i to gospodynie kontrolowały przebieg gry wygrywając do 19.

Trzecia partia ponownie należała do prowadzonych przez Wojciecha Czaplę przyjezdnych, które wygrały do 21. Czwarty set okazał się najbardziej jednostronną częścią meczu. Poznanianki zdominowały w tej partii boiskowe wydarzenia i wygrały bardzo wysoko do 14 doprowadzając tym samym do tie-breaka.

W decydującej odsłonie skuteczniejsze okazały sie Akademiczki, które wygrały do 10, a całe spotkanie 2:3.

Dzięki dwóm zdobytym punktom gliwiczanki rzutem na taśmę wyprzedziły w ligowej tabeli Stal Mielec i z 30 punktami na koncie i bilansem 9 zwycięstw i 15 porażek zakończyły fazę zasadniczą na 8. miejscu.

Do fazy play-off Akademiczki przystąpią jednak z siódmego miejsca, bowiem na ostatnie miejsce w tabeli przesunięty został z 7. miejsca SMS PZPS Szczyrk, który nie rywalizuje w fazie play-off. Gliwiczanki w I rundzie walki o awans do LSK zmierzą się z drugim po fazie zasadniczej Uni Opole.

Enea Energetyk Poznań - KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 2:3 (20:25, 25:19, 21:25, 25:14, 10:15)

Energetyk: Muszyńska Aleksandra, Tobiasz, Dybek, Jurczyk, Sikorska, Muszyńska Adrianna oraz Bogdanowicz N. (libero), Nowak (libero), Omelaniuk, Bogdanowicz, Świstek, Dreczka

AZS: Chrzan, Skiba, Pelc, Nudha, Ciesielczyk, Trojan oraz Bohdanowicz A. (libero), Woźniczka, Michalak, Wystel, Elko, Wałek