Jastrzębianie w finale Mistrzostw Polski juniorów

12.03.2020 12:04 | 0 komentarzy | rafbl

Bez porażki turniej półfinałowym Mistrzostw Polski juniorów w Gdańsku zakończyli siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy z 1. miejsca awansowali do grona ośmiu najlepszych zespołów w Polsce.

Pierwszym rywalem jastrzębian był KS Metro Warszawa. Po pierwszym pewnie wygranym przez podopiecznych Dariusza Luksa secie, w którym jastrzębianie oddali rywalom 18 "oczek". W drugiej najbardziej wyrównanej partii lepsi okazali się warszawianie, którzy wygrali do 23. Kolejne dwa padły łupem "pomarańczowych", którzy dzięki wygranym do 20 i 16 odnieśli zwycięstw w meczu 1:3. W drugim meczu gospodarze - Trefl Gdańsk bez straty seta pokonali MKS Bzurę Ozorków.

W swoim drugim meczu podczas turnieju juniorzy Jastrzębskiego Węgla zmierzyli się z zespołem z Ozorkowa. Spotkanie miało bardzo jednostronny przebieg i pewnie w trzech setach wygrali je jastrzębianie, którzy oddali rywalom odpowiednio 12, 12 i 13 "oczek". W drugim meczu gdańszczanie wygrali z Metrem 3:1.

W trzecim i zarazem ostatnim meczu, którego stawką było 1. miejsce w turnieju jastrzębianie zmierzyli się z gospodarzami. Spotkanie od początku miało wyrównany przebieg. Po pierwszym wygranym do 22 przez jastrzębian secie, w drugim w takim samym stosunku triumfowali gospodarze. Trzecia partia ponownie do 22 padła łupem do 22. W czwartek "pomarańczowi" ponownie okazali się lepsi wygrywając do 20, a całe spotkanie 3:1, dzięki czemu zajęli w turnieju 1. miejsce. W meczu pomiędzy Metrem i Bzurą w trzech setach wygrali warszawianie, którzy uplasowali się na 3. miejscu.

Wyniki:

• Trefl Gdańsk - MKS Bzura Ozorków 3:0 (25:16, 25:16, 25:12)
  • KS Metro Warszawa - Jastrzębski Węgiel 1:3 (18:25, 25:23, 20:25, 16:25)
  • MKS Bzura Ozorków - Jastrzębski Węgiel 0:3 (12:25, 12:25, 13:25)
  • Trefl Gdańsk - KS Metro Warszawa 3:1 (19:25, 25:17, 25:22, 26:24)
  • KS Metro Warszawa - MKS Bzura Ozorków 3:0 (25:11, 25:18, 25:21)
  • Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 3:1 (25:22, 22:25, 25:22, 25:20)

Klasyfikacja końcowa:

1. Jastrzębski Węgiel
  2. Trefl Gdańsk
  3. KS Metro Warszawa
  4. MKS Bzura Ozorków

Awans do turnieju finałowego uzyskały dwie najlepsze drużyny z każdego z czterech turniejów półfinałowych. Pozostałymi finalistami Mistrzostw Polski juniorów są: Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa, AKS V LO Rzeszów, Hemarpol Norwid Częstochowa, EKS Skra Bełchatów, UMKS MOS Wola Warszawa, AZS UWM Olsztyn.

Turniej finałowy z udziałem ośmiu najlepszych zespołów w Polsce odbyć się miał w dniach 25-29 marca 2020 roku w Dębicy, jednak z uwagi na sytuację epidemiologiczną w Polsce spowodowaną przez koronawirus Polski Związek Piłki Siatkowej zdecydował o zawieszeniu do odwołania rozgrywek młodzieżowych.