środa, 19 stycznia 2022

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

ZAKSA przedłuża kontrakty z zawodnikami

27.04.2020 11:00 | 0 komentarzy | rafbl

Paraliż w świecie sportu spowodowany pandemią koronawirusa wcale nie oznacza, że zatrzymała się także w zaciszu klubowych biur. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przedłużyła w ostatnim czasie kontrakty z dwoma zawodnikami.

ZAKSA przedłuża kontrakty z zawodnikami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zespół z Kędzierzyna-Koźla od lat stara się utrzymywać trzon zespołu i nie inaczej jest tym razem. Po przedłużeniach kontraktów przez Benjamina Toniuttiego, Łukasza Kaczmarka i Aleksandra Śliwkę przyszedł czas na kolejne decyzje zarządu klubu. Kilka dni temu klub poinformował, że w przyszłym sezonie w barwach ZAKSY nadal występować będą Paweł Zatorski i Krzysztof Rejno.

Dla Pawła Zatorskiego - libero reprezentacji Polski, dwukrotnego złotego medalisty Mistrzostw Świata przyszły sezon będzie już siódmym w barwach klubu z Opolszczyzny. 29-letni zawodnik zdobył w tym czasie z ZAKSĄ trzy Mistrzostwa, dwa Puchary i jeden Superpuchar Polski.

Również od 2014 roku trwa przygoda z klubem z Kędzierzyna-Koźla Krzysztofa Rejno. Środkowy dwukrotnie był jednak wypożyczany z ZAKSY. W sezonie 2016/2017 występował on w barwach MKS-u Będzin, natomiast w sezonie 2018/2019 w Aluronie Virtu Warcie Zawiercie. Z klubem z Opolszczyzny zdobył jednak złoty (2016) i srebrny (2018) medal Mistrzostw Polski, a także Superpuchar Polski w 2019 roku.