środa, 17 sierpnia 2022

imieniny: Jacka, Anity, Mirona

RSS

Kiedy ruszą niższe ligi? Związek chciałby w lipcu

12.05.2020 12:04 | 0 komentarzy | adi

Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej w rozmowie z dziennikiem "Sport" podał informację, że jest pomysł, by ligi od czwartej w dół ruszyły w drugiej połowie lipca.

Kiedy ruszą niższe ligi? Związek chciałby w lipcu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sezon 2019/2020 nie zostanie dokończony w rozgrywkach młodzieżowych i na szczeblu wojewódzkim. Drużyny z miejsc premiujących awansem otrzymały promocję, ale za to nikt z ligi nie spadł. - Większość śląskich klubów opowiedziała się za jego zakończeniem. Do rozegrania została cała runda wiosenna. 15 kolejek to 15 terminów, trzeba by rywalizować rytmem sobota-środa-sobota. Granie w "okręgówce" czy klasie A ma sprawiać przyjemność, a nie powodować stres - skomentował Henryk Kula.

Teraz trzeba myśleć o tym, jak ma wyglądać sezon 2020/2021. Jedno jest pewne. Będzie on dla wielu zespołów bardzo trudny. Kiedy wystartuje? Związek chciałby, żeby już w lipcu. - Dokonaliśmy już wstępnego podziału lig na grupy. Do 20 czerwca chcemy uzyskać od klubów informacje, czy przystępują do rozgrywek, a w drugiej połowie lipca chcemy zacząć nowy sezon. Bez jednego to się na pewno nie uda: rozporządzenia Rady Ministrów zezwalającego na taką aktywność. W tym momencie zgoda dotyczy tylko szczebla centralnego, a nie niższych lig - przyznał w rozmowie z dziennikiem prezes Śląskiego ZPN-u.

Z całą pewnością następne rozgrywki będą bardzo różniły się od poprzednich. - Czeka nas sezon przejściowy, potem wrócimy do układu z tego roku. Alternatywą, której nie chcemy - bo oznaczałaby, że jesienią nie daliśmy rady wystartować - byłoby zastanowienie się nad tym, czy nie zacząć kolejnego sezonu w systemie wiosna-jesień. Taka jest propozycja Victora Montaglianiego, wiceprezydenta FIFA - powiedział Kula w rozmowie, która dostępna jest na stronie dziennika.