Poniedziałek, 24 stycznia 2022

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Siatkarska Liga Narodów odwołana

12.05.2020 10:14 | 0 komentarzy | rafbl

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) podjęła decyzję o odwołaniu siatkarskiej Ligi Narodów. Oznacza to, że w zbliżającym się sezonie reprezentacyjnym nie odbędzie się żadna z dwóch dużych imprez zaplanowanych na 2020 rok.

Siatkarska Liga Narodów odwołana
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Cykl turniejów siatkarskiej Ligi Narodów z udziałem reprezentacji Polski pierwotnie odbywać się miał w weekendy pomiędzy 22 maja a 21 czerwca, jednak z uwagi na pandemię koronawirusa FIVB podjęła początkowo decyzję o zmianie terminu imprezy na przełom sierpnia i września, a więc na czas po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Szczerząca się pandemia zmusiła Międzynarodowy Komitet Olimpijski do przeniesienia Igrzysk Olimpijskich na przyszły rok, jednak organizatorzy Ligi Narodów długo nie informowali kiedy odbędzie się tegoroczna edycja rozgrywek. W ostatnim czasie zapadła jednak decyzja o odwołaniu imprezy co oznacza, że w zbliżającym się sezonie reprezentacyjnym biało-czerwoni nie zagrają ani jednego meczu o stawkę. Kolejna edycja Ligi Narodów ma się rozpocząć w maju 2021 roku.

Odwołanie imprezy nie oznacza jednak, że prowadzeni przez Vitala Heynena dwukrotni Mistrzowie Świata uznać mogą sezon reprezentacyjny za stracony. Na 1 czerwca zaplanowano bowiem w Spale zgrupowanie kadry podczas którego nie jest wykluczone rozgrywanie sparingów z innymi narodowymi reprezentacjami.

Polski Związek Piłki Siatkowej chcąc pomóc reprezentacji utrzymać rytm meczowy wysłał do kilku federacji propozycje udziału w towarzyskich turniejach, które być może udałoby się w Polsce zorganizować.

O szczegółowych planach kadry informować będziemy wkrótce.