Zawodnicy ZAKSY w drużynie 20-lecia

02.06.2020 14:03 | 0 komentarzy | rafbl

Zakończyło się głosowanie w zorganizowanym przez Polską Ligę Siatkówki plebiscycie na Drużynę 20-lecia Plus Ligi. Decyzją kibiców wybrani zostali dwaj zawodnicy grający i jeden był zawodnik ZAKSY oraz jeden były zawodnik Jastrzębskiego Węgla.

W głosowaniu na Drużynę 20-lecia kibice dokonali wyboru czternastu zawodników: dwóch rozgrywających, dwóch atakujących, dwóch libero, czterech środkowych i czterech przyjmujących. Nominowanych było łącznie siedemdziesięciu zawodników.

Wśród wybranych przez kibiców zawodników nie zabrakło akcentów związanych z klubami z naszego regionu: Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle i Jastrzębskim Węglem.

2. miejsce w głosowaniu na pozycji rozgrywającego zdobył kapitan Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Benjamin Toniutti, który otrzymał 40% głosów. Wyprzedził go obecny Prezes Polskiej Ligi Siatkówki, a w latach 2010-2015 rozgrywający ZAKSY - Paweł Zagumny, który zgromadził aż 75% głosów.

W wyborze na pozycji libero 1. miejsce zajął dwukrotny Mistrz Świata, zawodnik ZAKSY - Paweł Zatorski, który zgromadził 73% głosów.

Drugie miejsce wśród przyjmujących zdobył natomiast Michał Kubiak, który w latach 2011-2014 występował w Jastrzębskim Węglu. Kapitan reprezentacji Polski zgromadził na swoim koncie 49% głosów kibiców.

Trenerem drużyny 20-lecia wybrany został były szkoleniowiec siatkarskiej reprezentacji Polski - Andrea Anastasi, który zdeklasował konkurentów otrzymując aż 36% głosów.

Skład drużyny 20-lecia Plus Ligi:

• Rozgrywający: Paweł Zagumny (75% głosów), Benjamin Toniutti (40%)
  • Atakujący: Mariusz Wlazły (85%), Gyorgy Grozer (46%)
  • Libero: Paweł Zatorski (73%), Krzysztof Ignaczak (72%)
  • Środkowi: Piotr Nowakowski (67%), Srećko Lisinac (53%), Karol Kłos (44%), Arkadiusz Gołaś (39%)
  • Przyjmujący: Michał Winiarski (76%), Michał Kubiak (49%), Bartosz Kurek (47%), Stephane Antiga (45%)

MVP 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki wybrany został Mariusz Włazły, który otrzymał 44% głosów. Na trzecim miejscu w zestawieniu znalazł się Paweł Zagumny (6%), natomiast tuż za podium uplasował się Prezes Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Sebastian Świderski (5%).