Wtorek, 26 października 2021

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Siatkarska reprezentacja Polski zagra towarzyskie mecze

14.06.2020 09:53 | 0 komentarzy | rafbl

Prowadzona przez Vitala Heynena siatkarska reprezentacja Polski zakończyła pierwsze tegoroczne zgrupowanie. Zawodnicy ponownie spotkają się w Spale za dwa tygodnie, a następnie rozegrają kilka meczów towarzyskich.

Siatkarska reprezentacja Polski zagra towarzyskie mecze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mistrzowie Świata na zgrupowaniu w Spale przebywali od 1 czerwca. W zakończonym wczoraj zgrupowaniu udział wzięło czterech siatkarzy związanych z naszym regionem: dwaj zawodnicy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Aleksander Śliwka i Paweł Zatorski, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla - Tomasz Fornal i pochodzący z Zabrza Bartosz Bednorz. Blisko dwutygodniowe zgrupowanie miało na celu zadbać o dobrą atmosferę w kadrze i pozwolić siatkarzom wejść ponownie w rytm treningowy po ponad dwumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Prowadzona przez Vitala Heynena reprezentacja Polski na zgrupowaniu w Spale ponownie spotka się 29 czerwca i trenować będzie do 11 lipca. Polski Związek Piłki Siatkowej podał terminarz dwóch towarzyskich spotkań biało-czerwonych, którzy w Zielonej Górze zmierzą się dwukrotnie z reprezentacją Niemiec.

Spotkania z naszymi zachodnimi sąsiadami odbędą się 22 i 23 lipca w hali zielonogórskiego Centrum Rekreacyjno-Sportowego. Pierwsze z nich rozpocznie się o 20:20, natomiast drugie o 18:00. Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa na tą chwilę mecze te nie mogą się odbyć z udziałem publiczności. Spotkania transmitować będzie Polsat Sport.

Plan sparingów reprezentacji Polski

  • 22 lipca 2020 (środa), godz. 20:20: Polska - Niemcy
  • 23 lipca 2020 (czwartek), godz. 18:00: Polska - Niemcy

Niewykluczone jest, że biało-czerwoni rozegrają także towarzyskie mecze z reprezentacją któregoś z krajów, z którym w przyszłym roku Polska współorganizować będzie siatkarskie Mistrzostwa Europy. Decyzja w sprawie ewentualnych meczów z reprezentacjami Czech, Estonii lub Finlandii jeszcze nie zapadła.