Poniedziałek, 26 września 2022

imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

RSS

To już potwierdzone. Sićko i Tatarincew nie będą grać w Zabrzu

17.06.2020 22:01 | 0 komentarzy | adi

Na dzisiejszej konferencji prasowej prezes PGE Vive Kielce potwierdził, że Szymon Sićko będzie w nowym sezonie grał w drużynie mistrza Polski. NMC Górnik Zabrze potwierdził także odejście innego zawodnika - Alexandra Tatarincewa.

To już potwierdzone. Sićko i Tatarincew nie będą grać w Zabrzu
Fot. NMC Górnik Zabrze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O ile powrót Sićki do Kielc to dla kibiców tego klubu bardzo dobra wiadomość, tak cała konferencja prezesa radosna nie była. Potwierdziło się, że firma Vive Group wycofuje się ze sponsorowania drużyny. Oznacza to, że najlepszy polski zespół będzie miał zdecydowanie mniejszy budżet. To odbiło się na NMC Górniku Zabrze. Prezes Bogdan Kmiecik na łamach mediów przyznawał, że najlepszy zawodnik ligi poprzedniego sezonu i wicekról strzelców może zostać w Zabrzu. Problemy finansowe kielczan zmieniły jednak sytuację. Jak poinformował "Sport", NMC Górnik mógł wykupić reprezentanta Polski (który był tylko wypożyczony), ale cena okazała się zaporowa.

Potwierdziły się także doniesienia w sprawie Alexandra Tatarincewa, który wraca do Rosji. Zawodnik trafił do Zabrza w 2014 roku. W 2016 odszedł na jeden sezon do szwedzkiego IFK Kristianstad i wrócił na Górny Śląsk. W poprzednim sezonie, głównie przez problemy zdrowotne, rozegrał tylko 13 spotkań. Nowe rozgrywki rozpocznie w barwach swojego macierzystego klubu - Dinamo Viktor Stawropol.