Poniedziałek, 6 maja 2024

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

GKS Jastrzębie rozbity w doliczonym czasie

30.06.2020 22:33 | 0 komentarzy | kozz

Piąty mecz z rzędu na swoim stadionie zakończony porażką. We wtorek w ramach XXIX kolejki Fortuna I Ligi, GKS Jastrzębie przegrał przy Harcerskiej ze Stalą Mielec 1:2, tracąc gola w doliczonym czasie gry.

Mecz mógł się dramatycznie rozpocząć dla GKS-u już w 13. sekundzie, ale błędu defensywy gospodarzy nie wykorzystał Bartosz Nowak. Kilka minut później odpowiedział Kamil Adamek idąc sam na sam, jednak przegrał pojedynek z bramkarzem. Kolejne strzały w dalszej części meczu oddawali Marek Mróz, Kamil Szymura i Petr Galuška, ale nie mogły one zagrozić bramce Stali. W 40. minucie kolejną dobrą okazję miał Nowak, ale i tym razem nie padł gol dla przyjezdnych. Sytuację miał także Maciej Domański. W końcu przyszła ostatnia minuta pierwszej połowy. Andreja Prokić uderzył w kierunku bramki, a piłkę do własnej bramki wpakował Michał Bojdys.

Tuż po przerwie mogło być 2:0 dla Stali, ale Nowak trafił piłką w słupek, odbijając się od niego została zatrzymana na linii przez Łukasza Norkowskiego. GKS przebudził się i zaczął grać dużo lepiej niż w pierwszej połowie. Strzały oddawali Damian Tront i Kamil Szymura. W 58. minucie Kamil Adamek dostał doskonałe podanie od Marka Mroza i wyrównał wynik meczu do stanu 1:1. Mecz zrobił się ciekawy i obfitował w kolejne sytuacje. Stal mogła objąć prowadzenie po strzale Michały Żyry, ale dobrze spisał się w bramce Grzegorz Drazik. Następnie bliski samobója w zamieszaniu podbramkowym był Dawid Gojny. Goście powinni objąć prowadzenie na 13 minut przed końcem, ale z bliska do niemalże pustej bramki nie trafił Grzegorz Tomasiewicz. Gdy wydawało się, że GKS dowiezie remis, w pierwszej minucie doliczonego czasu gry piłkę z dystansu uderzył Krystian Getinger i pokonał Drazika. W pozostałych minutach doliczonego czasu nie wydarzyło się już nic ciekawego. GKS Jastrzębie przegrał po raz piąty z rzędu przy Harcerskiej i może solidnie spaść z ósmego miejsca zajmowanego na ten moment. W środę i czwartek rywale czający się za plecami rozegrają swoje mecze. GKS ma już tylko 3 punkty przewagi nad strefą spadkową. Stal Mielec po tym meczu objęła prowadzenie w tabeli.

GKS Jastrzębie - Stal Mielec 1:2 (0:1)

Kamil Adamek 58. - Michał Bojdys 45.-sam., Krystian Getinger 90.+1.

GKS: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Michał Bojdys, Kamil Szymura, Dawid Gojny - Petr Galuška (74. Mateusz Słodowy), Łukasz Norkowski, Marek Mróz (70. Kamil Jadach), Damian Tront, Farid Ali (81. Bartosz Jaroszek) - Kamil Adamek.

Stal: Jakub Wrąbel - Szymon Stasik, Mateusz Żyro, Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger - Maciej Domański, Maciej Urbańczyk, Grzegorz Tomasiewicz, Bartosz Nowak (90. Lukáš Bielák), Andreja Prokić (90. Robert Dadok) - Michał Żyro (65. Mateusz Mak).

Żółte kartki: Tront, Kulawiak - Michał Żyro, Bodzioch.