Odra Wodzisław na remis z Ruchem Chorzów [ZDJĘCIA]

04.07.2020 14:58 | 23 komentarze | kozz

To było mocne przetarcie przed meczem półfinału Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Rybnik. Czwartoligowa Odra Wodzisław na boisku Gosław Sport Center zmierzyła się z trzecioligowym Ruchem Chorzów.

Nowy transfer Odry - Adrián García Tabala / fot. Maciej Kozina

Spotkanie, a przede wszystkim pierwsza połowa było toczone w szybkim tempie. Właśnie w pierwszej części meczu padły wszystkie gole. Prowadzenie objął Ruch po golu Mariusza Idzika w 4. minucie spotkania. Wyrównał w 12. minucie Mouhamadou Sadio, po chwili było 2:1 dla Odry, a na listę strzelców wpisał się Niko Abuladze. Ruch zdołał jeszcze przed przerwą wyrównać po golu Tomasza Foszmańczyka. W drugiej połowie mimo wielu okazji, żaden z zespołów nie strzelił bramki. Mecz zakończył się remisem 2:2.

W drużynie Odry mogliśmy zobaczyć Rosjanina Niko Abuladze, który wrócił do wodzisławskiego klubu po pandemicznej przerwie. Zabrakło jeszcze Koby Szalameridze, ale ten ma na dniach pojawić się w klubie. Nowością w ataku był 27-letni Hiszpan Adrián García Tabala, który ma zostać ogłoszony zawodnikiem Odry. Ponadto w kadrze Odry zajdzie jeszcze sporo zmian. - Okres transferowy trwa, wielu naszych zawodników ma propozycje z klubów grających w wyższych ligach. Kibice patrzą na to ze smutkiem, gdy odchodzi podstawowy zawdodnik, ale naszym celem jest budowa, promocja i kształtowanie piłkarzy do wyższych lig. My musimy wykonać bardzo ciężką pracę, żeby skład ustabilizować. Naszym celem jest, aby Odra była silniejsza personalnie. Myślę, że patrząc na mecz z Ruchem, to jesteśmy na dobrej drodze, aczkolwiek jeszcze daleko do zamknięcia kadry. Ruch to jeden z najmocniejszych trzecioligowców w Polsce. Ten mecz kontrolny był dla nas bardzo cenny o wnioski, analizę, a przede wszystkim służył jako przetarcie przed półfinałem w trzecioligowym ROW-em 1964 Rybnik. Z rybnicką drużyną zagramy o zwycięstwo - powiedział trener Adam Burek.

Odra Wodzisław - Ruch Chorzów 2:2 (2:2)

Sadio 12., Abuladze 15. - Idzik 4., Foszmańczyk 37.

Odra (pierwszy skład): Wnuk - Gać, Lalko, Sadio, Białas, Abuladze, Grzechynka, testowany, Chochulski, Tabala, Dudziński.