Czwartek, 18 kwietnia 2024

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Górnik Zabrze z kompletem punktów w Gdyni

14.07.2020 22:33 | 0 komentarzy | rafbl

Zwycięstwem zakończyli ostatnie wyjazdowe spotkanie PKO Ekstraklasy w sezonie 2019/2020 piłkarze Górnika Zabrze, którzy pokonali w Gdyni miejscową Arkę 2:1. Trójkolorowi na kolejkę przed końcem rozgrywek są liderem grupy spadkowej.

Początek spotkania należał do zawodników Arki, którzy częściej utrzymywali się przy piłce, jednak nie byli oni w stanie stworzyć zagrożenia pod strzeżoną przez Martina Chudego bramką gości. Z czasem do głosu dochodzić zaczął Górnik, który w 13. minucie wyszedł na prowadzenie. Strzelcem bramki został Michał Koj, który wykorzystał błąd obrońcy gospodarzy - Frederika Helstrupa i strzałem z dystansu umieścił piłkę w bramce Arki wyprowadzając gości na prowadzenie. W dalszej części gry żaden z zespołów nie był w stanie zagrozić bramce rywali i na przerwę obydwa zespoły schodziły przy wyniku 0:1.

Druga połowa lepiej rozpoczęła się dla miejscowych, którzy w 48. minucie doprowadzili do remisu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Michała Nalepy na bramkę strzałem głową zamienił Marcus Vinicius da Silva. W kolejnych minutach gospodarze przycisnęli zabrzan, jednak nie byli oni w stanie pokonać świetnie dysponowanego w bramce Górnika Martina Chudego. Prowadzeni przez Marcina Brosza goście starali się atakować i w 61. minucie zdobyli drugiego gola. Trafienie Giorgiosa Giakoumakisa nie zostało jednak uznane, ponieważ analiza VAR wykazała, że Grek znajdował się w tej sytuacji na minimalnym spalonym. Trójkolorowi nie poddali się i w 83. minucie dopięli swego. Strzegącego bramki Arki - Pavelsa Steinborsa strzałem z dystansu pokonał Alasana Manneh, który zapewnił tym samym Górnikowi trzy "oczka". W końcówce meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartą ukarany został obrońca zabrzan - Aleksander Paluszek.

Górnik na kolejkę przed końcem rozgrywek z 53 punktami na koncie jest liderem grupy spadkowej PKO Ekstraklasy. Nad drugą w tabeli Wisłą Płock zabrzanie mają dwa "oczka" przewagi. W ostatnim meczu sezonu 2019/2020 Trójkolorowi zagrają na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin.

Arka Gdynia - Górnik Zabrze 1:2 (0:1)

Bramki: Marcus 48. - Koj 13., Manneh 83.

Arka: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Adam Danch, Frederik Helstrup (64. Luka Marić), Adam Marciniak, Michał Kopczyński, Michał Nalepa, Marcus Vinicius da Silva, Dawid Markiewicz (46. Rafał Siemaszko), Jakub Wawszczyk (46. Kamil Antonik), Maciej Jankowski

Górnik: Martin Chudy - Stavros Vasilantonopoulos, Aleksander Paluszek, Paweł Bochniewicz, Michał Koj, Erik Jirka, Daniel Ściślak (79. Erik Janza), Alasana Manneh, Adam Ryczkowski (51. Jesus Jimenez), Piotr Krawczyk (66. Roman Prochazka), Giorgos Giakoumakis

Żółte kartki: Zbozień - Paluszek

Czerwona kartka: Paluszek 87. (za dwie żółte)

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)