Czwartek, 20 stycznia 2022

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Pary z regionu powalczą o medale Mistrzostw Polski

21.07.2020 08:06 | 0 komentarzy | rafbl

Za nami turnieje półfinałowe w młodzieżowych Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej. W turniejach młodzików, kadetów i juniorów nasz region reprezentowało łącznie pięć par. Trzy z nich zapewniło sobie awans do finału Mistrzostw Polski.

Pary z regionu powalczą o medale Mistrzostw Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tegorocznych Mistrzostwach Polski zmianie uległa formuła rozgrywania turniejów półfinałowych. Dotychczas rozgrywane były cztery turnieje, w których udział brali reprezentanci czterech województw. W tym roku Polski Związek Piłki Siatkowej podjął decyzję o organizacji dwóch turniejów półfinałowych, w których ze względu na położenie województwa pary rywalizowały w grupie północnej lub południowej. W każdym z półfinałów udział wzięły po trzydzieści dwie pary, a awans do turnieju finałowego wywalczyło osiem najlepszych par z każdego z półfinałów.

W tegorocznych Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej młodzicy z naszego regionu walczyli w grupie południowej, która 8-10 lipca rywalizowała w Obornikach Śląskich. W gronie uczestników znalazła się para reprezentująca TS Volley Rybnik - Aleksander Piksa i Karol Cieślik. Turniej nie udał się rybniczanom, którzy po dwóch porażkach zakończyli zmagania na 25. miejscu kończąc tym samym przygodę z Mistrzostwami Polski młodzików.

W kategorii kadetów, która w dniach 17-19 lipca rywalizowała w Mysłowicach nasz region reprezentowały trzy plażowe duety. Dwa z nich zapewniły awans do finału Mistrzostw Polski kadetów, które w dniach 7-9 sierpnia odbędą się w tym samym miejscu. Najlepiej zaprezentowali się reprezentujący TS Volley Rybnik Filip Lejawa i Olaf Łukasik, którzy zajęli najgorsze dla sportowców - 4. miejsce. Na 7. miejscu, które także premiowane było awansem do turnieju finałowego zmagania zakończyli Daniel Konieczny i Dominik Czerny z SK Górnik Radlin. Z dwiema porażkami turniej zakończyli natomiast Dominik Komorek i Sebastian Płaczek z SK Górnik Radlin, którzy sklasyfikowani zostali na 25. miejscu.

Juniorzy swój turniej półfinałowy rozegrali w dniach 13-15 lipca w Warszawie. W gronie uczestników nie zabrakło brązowych medalistów Mistrzostw Śląska - Kamila Koniecznego i Jakuba Wiercińskiego, którzy reprezentują SK Górnik Radlin. Jedyna para z regionu podczas półfinałowych zmagań pokazała się z bardzo dobrej strony i awans do finału, który w terminie 31 lipca - 1 sierpnia odbędzie się we Wrześni zapewniła sobie z wysokiego 3. miejsca.


Młodzicy:
Aleksander Piksa/Karol Cieślik (TS Volley Rybnik) - 25. miejsce

Kadeci:
Filip Lejawa/Olaf Łukasik (TS Volley Rybnik) - 4. miejsce
Daniel Konieczny/Dominik Czerny (SK Górnik Radlin) - 7. miejsce
Dominik Komorek i Sebastian Płaczek (SK Górnik Radlin) - 25. miejsce

Juniorzy:
Kamil Konieczny i Jakub Wierciński (SK Górnik Radlin) - 3. miejsce