Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Nowe terminy Młodzieżowych Mistrzostw Polski w siatkówce

26.07.2020 08:14 | 0 komentarzy | rafbl

Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował o terminach w jakich dokończone zostaną przełożone z powodu pandemii koronawirusa Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Wiemy zatem kiedy na parkiet wrócą młodzicy i kadeci reprezentujący Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Początkiem lipca zakończone zostały Mistrzostwa Polski juniorów, gdzie wicemistrzostwo Polski zdobyli prowadzeni przez Dariusza Luksa siatkarze reprezentujący Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla. Ciągle nie znamy jednak najlepszych drużyn w kategorii młodzików i kadetów. Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował kiedy obędą się przełożone z powodu pandemii koronawirusa turnieje kończące zmagania w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w sezonie 2019/2020.

W Mistrzostwach Polski Młodzików do rozegrania został jeszcze trzy etapy, co dla najlepszych zespołów oznacza bardzo pracowity wrzesień. Turnieje ćwierćfinałowe, półfinałowe oraz zmagania w finale odbywać się będą w trzy z czterech weekendów września. W gronie uczestników nie zabraknie prowadzonych przez Dawida Hołdę zawodników Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy przepustkę do rozgrywek ogólnopolskich wywalczyli dzięki zdobyciu tytułu Mistrza Śląska.

Terminy:

• Turnieje ćwierćfinałowe: 4-6 września 2020
  • Turnieje półfinałowe: 12-13 września 2020
  • Turniej finałowy: 25-27 września 2020

Wśród kadetów do rozegrania pozostały turnieje półfinałowe oraz finał. W półfinałowych zmaganiach, które odbędą się w drugiej połowie września udział wezmę prowadzeni przez Dariusza Luksa zawodnicy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy w gronie 16 najlepszych zespołów w Polsce znaleźli się dzięki wygraniu turniej ćwierćfinałowego. Jastrzębianie, którzy podobnie jak młodsi koledzy są aktualnymi Mistrzami Śląska na turniej półfinałowy pojadą do Częstochowy, gdzie ich rywalami będą gospodarze - Hemarpol Norwid Częstochowa, BKS Chemik Bydgoszcz i SMS Sparta AGH Kraków. Finał w tej kategorii przewidziano na przełom września i października. Oznacza to, że będzie to ostatni, kończący zmagania w sezonie 2019/2020 turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski.