W Kędzierzynie i Jastrzębiu nastroje zgoła odmienne

27.07.2020 16:00 | 0 komentarzy | rafbl

Za nami pierwszy weekend plażowego grania PreZero Grand Prix PLS, które odbyło się w Krakowie. W sobotę w zmaganiach udział wzięli siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, natomiast w niedzielę do akcji wkroczyli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. W zdecydowanie lepszych nastrojach do domów wracali "pomarańczowi".

W sobotę na plażowych boiskach kompleksu sportowego KS Wanda w Krakowie swoje mecze rozgrywały zespoły, które w PreZero Grand Prix PLS rywalizowały w grupie A. Były to Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, BBTS Bielsko-Biała, GKS Katowice i Asseco Resovia Rzeszów. Stawką turnieju, w którym zespoły grały systemem każdy z każdym były dwa miejsca premiowane awansem do turnieju finałowego. Grający w nie najmocniejszym składzie kędzierzynianie z bilansem jednego zwycięstwa i dwóćh porażek zakończyli zmagania na czwartym - ostatnim miejscu w grupie, kończąc tym samym zmagania w cyklu.

W pierwszym meczu ZAKSA zmierzyła się z pierwszoligowym BBTS-em Bielsko-Biała. Spotkanie od początku nie przebiegało po myśli zawodników z Kędzierzyna-Koźla, którzy przegrali 0:2 w setach do 18 i 20. Takim samym wynikiem zakończyło się drugie spotkanie kędzierzynian, którzy w setach do 23 i 15 ulegli GKS-owi Katowice. W ostatnim meczu turnieju ZAKSA zmierzyła się z Asseco Resovią Rzeszów. Po pierwszym pewnie wygranym przez siatkarzy z Opolszczyzny do 19 secie w drugim na przewagi lepsi byli rywale, którzy triumfowali na przewagi do 27. Tie-break to ponownie lepsza gra kędzierzynian, która wygrała do 11, a całe spotkanie 2:1. Mimo zwycięstwa zawodnicy ZAKSY zakończyli zmagania na ostatnim miejscu w grupie. Awans do turnieju finałowego wywalczyli siatkarze GKS-u Katowice i Asseco Resovii Rzeszów.

Wyniki spotkań grupy A:

• Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - BBTS Bielsko-Biała 0:2 (18:25, 20:25)
  • GKS Katowice - Asseco Resovia Rzeszów 0:2 (17:25, 23:25)
  • BBTS Bielsko-Biała - Asseco Resovia Rzeszów 1:2 (26:28, 25:19, 12:15)
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - GKS Katowice 0:2 (23:25, 15:25)
  • GKS Katowice - BBTS Bielsko-Biała 2:0 (25:20, 25:20)
  • Asseco Resovia Rzeszów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:2 (19:25, 29:27, 11:15)

Klasyfikacja końcowa:

1. GKS Katowice
  2. Asseco Resovia Rzeszów
  3. BBTS Bielsko-Biała
  4. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

W dużo lepszych nastrojach do domów z krakowskiego turnieju wracali siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy w niedzielę w ramach spotkań w grupie D rywalizowali ze Stalą Nysa, Aluronem CMC Wartą Zawiercie i MKS-em Będzin. Jastrzębianie po dwóch zwycięstwach i jednej porażce okazali się najlepsi i z pierwszego miejsca awansowali do zaplanowanego na 8-9 sierpnia w Gdańsku turnieju finałowego PreZero Grand Prix PLS.

W pierwszym spotkaniu turnieju "pomarańczowi" bez najmniejszych problemów pokonali w dwóch setach Stal Nysa, wygrywając w setach do 16 i 15. MVP spotkania wybrany został Jakub Popiewczak. Drugie spotkanie siatkarzy Jastrzębskiego Węgla ponownie nie dostarczyło wiele emocji. Prowadzeni przez Luke`a Reynoldsa jastrzębianie dwukrotnie do 20 pokonali Aluron CMC Wartę Zawiercie. Statuetka MVP trafiła po tym meczu w ręce Rafała Szymury. O losach trzeciego spotkania, w którym jastrzębianie zmierzyli się z MKS-em Będzin rozstrzygnął tie-break. Po pierwszym wygranym przez siatkarzy z Jastrzębia-Zdroju do 16 secie w drugim lepsi do 21 okazali się rywale. Trzeci set także padł łupem MKS-u, który wygrał do 8, a całe spotkanie 2:1. Mimo porażki jastrzębianie zajęli w turnieju pierwsze miejsce. Drugim zespołem, który awansował do turnieju finałowego jest MKS Będzin.