Pogrom! Odra zdemolowała Odrę Centrum [IV liga]

09.08.2020 12:03 | 35 komentarzy | adi

Unia Książenice pozostaje jedyną drużyną w II grupie IV ligi z kompletem punktów. W derbach Wodzisławia Śląskiego Odra rozgromiła Odrę Centrum 6:0.

Tak jednostronnych derbów Wodzisławia Śląskiego chyba nikt się nie spodziewał. Nawet do przerwy nic nie zapowiadało takiego pogromu - Odra prowadziła "tylko" 1:0 po trafieniu Adriana Tabali. Najefektowniej "goście" wyglądali po 70 minucie. W tym okresie gry strzelili aż cztery bramki. Wciąż niepokonana zostaje Unia Książenice, która pokonała 3:1 rezerwy GKS-u Tychy. Bohaterem spotkania został Piotr Bysiec, autor dwóch goli. Gospodarze mieli ułatwione zadanie, bo jeszcze w pierwszej połowie czerwoną kartkę zobaczył zawodnik gości, Anatolii Kozlenko.

Sporo działo się w meczu Unii Turza Śląska z Rozwojem Katowice. Padło w nim pięć bramek, z czego trzy zdobyli gospodarze. Dwa trafienia zanotował Dariusz Pawlusiński. Podziałem punktów zakończył się pojedynek GKS-u Radziechowy-Wieprz z Decorem Bełk.

W tabeli prowadzi Unia Książenice, która po trzech kolejkach ma dziewięć punktów.

Unia Książenice - GKS II Tychy 3:1 (3:0)

Bramki: Bysiec 6., 31., Koleczko 38. - Kasprzyk 61.

Unia: Bartosz Błatoń - Sławomir Szary, Marcin Mizia, Jakub Skowronek, Bartosz Kunat (70. Mateusz Morawa), Kamil Kostecki, Michał Pieczka (61. Grzegorz Pilny), Bartłomiej Lorenc (46. Piotr Dudzik), Paweł Ziaja (75. Adam Wolicki), Damian Koleczko, Piotr Bysiec (61. Marcin Kuczera).

Odra Centrum - Odra Wodzisław 0:6 (0:1)

Bramki: Tabala 27., 78., Dudziński 56., Gać 71. (k), Abuladze 74., Tarka 82.

Odra: Grzegorz Wnuk - Arkadiusz Woś (80. Jakub Białas), Krzysztof Krzyżok, Arkadiusz Lalko, Artur Gać, Koba Shalamberidze (75. Emmanuel Sarki), Nico Abuladze (85. Dariusz Łucki), Damian Tarka, Maciej Kłosek, Patryk Dudziński (65. Piotr Zieliński), Adrian Tabala.

Unia Turza Śląska - Rozwój Katowice 3:2 (1:0)

Bramki: Pawlusiński 28., 76., Gaszka 82. - Chwila 60., Woźniak 89.

Unia: Przemysław Cieśla - Kacper Krupiński, Paweł Staniczek, Kamil Kuczok, Michał Mazur, Dariusz Pawlusiński, Maciej Gaszka (90. Piotr Szymiczek), Kamil Tront (67. Bartosz Łyczko), Piotr Glenc, Sławomir Musiolik (84. Szymon Sosna), Dawid Pawlusiński (87. Dawid Skrzyszowski).

GKS Radziechowy-Wieprz - Decor Bełk 1:1 (0:0)

Bramki: Dudka 66. - Smyla 71.

Decor: Mateusz Łobaczewski - Michał Stryczek, Wojciech Orzeł, Bartosz Wójcik, Piotr Groborz, Bartosz Smyla (73. Kamil Sikora), Bartłomiej Pankowski (64. Dominik Jakubowski), Kamil Maj, Tomasz Reguła, Robert Dymkowski (71. Wojciech Rasek), Damian Olczak.