W czołówce bez zmian. Unia i Odra gromią rywali

24.08.2020 12:02 | 0 komentarzy | adi

Czołowe zespoły II grupy IV ligi wygrały swoje mecze w 5. kolejce. Najefektowniej zaprezentowały się dwie pierwsze drużyny - Odra Wodzisław i Unia Książenice.

Unia Książenice do przerwy przegrywała 1:2 z LKS-em Czaniec, ale w drugiej połowie gospodarze zagrali wyśmienicie i zdobyli aż pięć goli. Bilans Unii w nowym sezonie to cztery mecze i cztery wygrane. Tyle samo punktów ma Odra Wodzisław (ale rozegrała jeden mecz więcej), która również zdemolowała swojego rywala 6:2. Wodzisławianie do przerwy prowadzili już trzema bramkami, ale w drugiej połowie mieli chwilę przestoju, dzięki czemu w cztery minuty Unia Turza Śląska zdobyła dwa trafienia. Szybko jednak losy pojedynku zostały rozstrzygnięte. Zwycięstwo zanotował także Decor Bełk, który do liderów traci tylko dwa "oczka".

W tej serii gier pauzowała Odra Centrum.

Unia Książenice - LKS Czaniec 6:2 (1:2)

Bramki: Bysiec 32., 46., Ziaja 49., Kostecki 67., 73., Pieczka 90. - Flis 10., Platnitski-Nazdryn 39.

Unia: Paweł Kapusta - Sławomir Szary, Marcin Mizia, Jakub Skowronek, Piotr Dudzik (84. Mateusz Morawa), Bartosz Kunat (46. Damian Koleczko), Kamil Kostecki, Michał Pieczka, Arkadiusz Suchiński (80. Grzegorz Pilny), Paweł Ziaja (67. Marcin Kuczera), Piotr Bysiec.

Jedność 32 Przyszowice - Decor Bełk 0:2 (0:0)

Bramki: Olczak 67., Maj 89.

Unia Turza Śląska - Odra Wodzisław Śląski 2:6 (0:3)

Bramki: Glenc 61., Musiolik 65. - Gać 1., Tabala 9., 74., Krzyżok 33., Abuladze 69., Tarka 78.

Unia: (skład wyjściowy) Przemysław Cieśla - Piotr Glenc, Kacper Krupiński, Kamil Kuczok, Michał Mazur, Dariusz Pawlusiński, Paweł Staniczek, Bartosz Łyczko, Kamil Tront, Dawid Pawlusiński, Maciej Gaszka.

Odra: (skład wyjściowy) Grzegorz Wnuk - Arkadiusz Woś, Arkadiusz Lalko, Krzysztof Krzyżok, Artur Gać - Maciej Kłosek - Damian Tarka, Koba Shalamberidze, Adrian Tabala, Nico Abuladze - Patryk Dudziński.