Czwartek, 16 maja 2024

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

GTK schrupało Twarde Pierniki Toruń

29.08.2020 08:08 | 0 komentarzy | rafbl

Od zwycięstwa ligowe rozgrywki w sezonie 2020/2021 zainaugurowali koszykarze GTK Gliwice, którzy w piątkowym spotkaniu 1. kolejki Energa Basket Ligi pokonali na własnym parkiecie Polski Cukier Toruń.

Piątkowe spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy dzięki konsekwentnej obronie i skutecznej grze w ataku po 2,5 minuty prowadzili 11:0. Rywale długo wchodzili w mecz i dopiero w końcówce premierowej odsłony zmniejszyli nieco straty do GTK (22:16). Druga kwarta to coraz lepsza gra koszykarzy Polskiego Cukru, którzy  doprowadzili do remisu, a po chwili wyszli na minimalne prowadzenie (22:23). Prowadzeni przez Matthiasa Zollnera przetrwali napór rywali, jednak rezultat na tablicy wyników raz po raz oscylował w okolicach remisu. Ostatecznie na przerwę obydwa zespoły schodziły przy stanie 45:41.

Po zmianie stron wyższy bieg wrzucili gospodarze, którzy podobnie jak na początku meczu zbudowali sobie wysoką przewagę, która tym razem sięgnęła dziesięciu "oczek" (53:43). Rywale ponownie jednak zmniejszyli straty i przed decydującą kwartą gliwiczanie prowadzili 64:60. Decydująca odsłona to koncertowa gra miejscowych, którzy konsekwentnie powiększali przewagę. Na pięć minut przed końcem gliwiczanie zbudowali sobie najwyższe prowadzenie (79:64). Ostatecznie GTK utrzymało przewagę i wygrało 88:74 inaugurując ligowe rozgrywki zwycięstwem.

W kolejnym spotkaniu gliwiczanie  podejmą na własnym parkiecie Enea Astorię Bydgoszcz.

GTK Gliwice - Polski Cukier Toruń 88:74 (22:16, 23:25, 19:19, 24:14)

GTK: Henderson jr. 17, Varnado 17, Perkins 15, Krampelj 15, Radwański 11, Gołębiowski 7, Szlachetka 2, Adamczak 2, Szymański 2, Majewski, Diduszko Ł.

Polski Cukier: Kulig 24, Diduszko B. 11, Cel 11, Wieluński 10, Perka 6, Samsonowicz 5, Trotter 5, Kondraciuk 2, Ciemiński