Sobota, 27 kwietnia 2024

imieniny: Teofila, Zyty, Żywisława

Złoto Justyny Święty-Ersetic i Ewy Swobody na Mistrzostwach Polski

31.08.2020 10:41 | 0 komentarzy | kozz

Raciborska lekkoatletka w weekend wywalczyła złoty medal podczas 96. PZLA Mistrzostw Polski w biegu na 400 metrów. Ewa Swoboda z Żor stanęła na najwyższym stopniu podium w biegu na 100 metrów.

Ostatnim razem mistrzostwo Polski Święty-Ersetic wywalczyła w 2016 roku. Na światowych imprezach zdobywała najcenniejsze medale, ale w Polsce w ostatnich latach zawsze ktoś był lepszy. W sobotę we Włocławku uzyskała najlepszy czas w tym sezonie - 51,44 s. Justyna wyprzedziła zdecydowanie Igę Baumgart-Witan (52.14) i Małgorzatę Hołub-Kowalik (52.23).

Ewa Swoboda okazała się najlepsza w biegu na 100 metrów z czasem 11.52. Wyprzedziła Pię Skrzyszowską 11.76 i Klaudię Adamek 11.81.

Srebrny medal w biegu przez płotki na 110 metrów zdobył raciborzanin Dawid Żebrowski, który przegrał tylko z Damianem Czykierem o 5 ss. Żebrowski przybiegł na metę z czasem 13.97. Wyprzedził on innego raciborskiego płotkarza Artura Nogę 14.20.

Święty-Ersetic sięgnęła także po srebro w sztafecie (Janowicz, Jóźwik, Korzuch, Święty-Ersetic) - 3:36.85. Wspomniana czwórka przegrała z Pałys, Widawska, Linkiewicz, Kaczmarek - 3:36.83.