Wtorek, 26 października 2021

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Piłkarki SWD walczyły do końca. Uratowały remis z Tarnovią

31.08.2020 14:21 | 0 komentarzy | kozz

Wodzisławskie piłkarki rozegrały mecz III kolejki I ligi. Przy Bogumińskiej podejmowały Tarnovię Tarnów, która podobnie jak SWD nie przegrały swoich dwóch pierwszych meczów. 

Piłkarki SWD walczyły do końca. Uratowały remis z Tarnovią
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie nie zachwycało od pierwszych minut. Dopiero w 39. minucie padł pierwszy dosyć przypadkowy gol. Tarnovia objęła prowadzenie po Aleksandry Skrzyniarz. Dużo więcej działo się w II połowie, a konkretnie od 70 minuty. Skrzyniarz strzeliła przepięknego gola posyłając piłkę w okienko bramki SWD. Było już 2:0 dla Tarnovii, ale gospodynie się nie poddały. Katarzyna Kelner, która weszła z ławki rezerwowych strzeliła kontaktowego gola w 81. minucie, a sześć minut później doprowadziła do remisu. Piłkarki z Wodzisławia miały optyczną przewagę pod koniec meczu i mogły przy odrobinie szczęścia zapisać na swoje konto trzy punkty. Ostatecznie udało się wywalczyć remis, choć na 10 minut przed końcem nic na to nie wskazywało.

Liderem tabeli po trzech kolejkach jest UKS SMS II Łódź - 9 pkt, a zaraz za nim z siedmioma punktami - Tarnovia, SWD i Rekord B-B.

SWD Wodzisław Śląski - Tarnovia Tarnów 2:2 (0:1)

Kelner 81., 87. - Skrzyniarz 39., 72.

SWD: Kinga Seweryn - Katja Skupień, Nicole Jendrzejczyk, Aleksandra Kaim, Daria Kasperska, Anita Buchta, Roksana Gulec (69. Katarzyna Kelner), Katarzyna Jaszek, Daria Mandrela (55. Julia Piętakiewicz), Aleksandra Piwowarczyk (72. Paulina Zawadzka), Aneta Szymanowska (74. Sonia Nierychło).