Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Jastrzębianie obronili tytuł Gigantów Siatkówki

31.08.2020 16:48 | 0 komentarzy | rafbl

Przygotowujący się do startu rozgrywek Plus Ligi siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali mocno obsadzony turniej Tauron Giganci Siatkówki, który w weekend odbył się w Kępnie.

W gronie uczestników dwudniowych zmagań oprócz prowadzonych przez Luke`a Reynoldsa "pomarańczowych" znalazły się PGE Skra Bełchatów, Trefl Gdańsk i Verva Warszawa Orlen Paliwa. W sobotę zespoły rozegrały spotkania półfinałowe. W pierwszym z nich jastrzębianie zmierzyli się z zespołem z Warszawy. Dwa pierwsze sety spotkania to pełna dominacja rywali, jednak w trzech kolejnych partiach do głosu doszli jastrzębianie, którzy odwrócili losy meczu i po zwycięstwie w tie-breaku zameldowali się w wielkim finale imprezy. W drugim półfinale PGE Skra Bełchatów pokonała w czterech setach Trefl Gdańsk.

Jastrzębski Węgiel - Verva Warszawa Orlen Paliwa 3:2 (20:25, 18:25, 28:26, 25:18, 15:11)

Jastrzębski: Kampa, Fornal T., Wiśniewski, Al Hachdadi, Louati, Gladyr oraz Popiwczak (libero), Bucki, Szymura, Cichosz-Dzyga

Verva: Trinidad, Kwolek, Wrona, Superlak, Szalpuk, Nowakowski oraz Wojtaszek (libero), Kowalczyk, Król, Fornal J., Kozłowski

MVP: Rafał Szymura

O losach niedzielnego finału pomiędzy Jastrzębskim Węglem i PGE Skrą Bełchatów podobnie jak półfinałowego starcia "pomarańczowych" zadecydował tie-break. Spotkanie od początku stało na dobrym poziomie i obydwa zespoło naprzemiennie wygrywały sety. Pierwsza partia padła łupem "pomarańczowych", kolejną wygrali bełchatowianie, w trzeciej lepsi okazali się znów jastrzębianie, a w czwartej odsłonie, która dostarczyła sporo emocji minimalnie lepsza była Skra. Tie-break okazał się prawdziwą wojną nerwów. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali jastrzębianie, którzy wygrali na przewagi do 14 odnosząc tym samym zwycięstwo w całym turnieju. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla powtórzyli tym samym wynik z turnieju Tauron Giganci Siatkówki sprzed roku. W meczu 3. miejsce Verva Warszawa Orlen Paliwa pokonała w trzech setach Trefl Gdańsk.

Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:20, 15:25, 25:21, 23:25, 16:14)

Jastrzębski: Kampa, Fornal, Cichosz-Dzyga, Bucki, Szymura, Gladyr oraz Popiwczak, Wiśniewski, Wawrzyńczyk

Skra: Łomacz, Epadipour, Kłos, Petković, Katić, Huber oraz Milczarek (libero), Popiwczak (libero), Mitić, Filipiak, Bieniek

• Półfinał:

PGE Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk 3:1 (25:20, 25:11, 14:25, 25:14)

• O 3. miejsce:

Verva Warszawa Orlen Paliwa - Trefl Gdańsk 3:0 (25:21, 25:21, 25:21)

Już za tydzień przed "pomarańczowymi" ostatni sprawdzian formy. W Arłamowie jastrzębianie powalczą o Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport. W gronie uczestników znajdują się także PGE Skra Bełchatów, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Asseco Resovia Rzeszów.