Alicja Wojs dwukrotną wicemistrzynią Polski

03.09.2020 11:30 | 0 komentarzy | kozz

Sukcesem Alicji Wojs zakończyły się tegoroczne mistrzostwa Polski w szachach szybkich i błyskawicznych.

Alicja, grając jako młodsza (2009 rocznik) z przeciwniczkami starszymi (rocznik 2008), stanęła dwukrotnie na podium, zdobywając tytuł wicemistrzyni Polski.

Z bardzo dobrym wynikiem zakończyli mistrzostwa również inni zawodnicy UKS Baszta, pokazując, że tak długa przerwa w uczestnictwie w rywalizacji nie stanowiła dla nich przeszkody. Przez cały czas pandemii (nawet w okresie wakacji) prowadzone były przez trenerów zajęcia online, w których uczestniczyli zawodnicy klubowi.

Na uwagę zasługuje również świetny debiut na turnieju mistrzostw Polski Mai Głomskiej trenowanej przez Mariusza Kiesia. W klasyfikacji końcowej w grupie D8 Maja zajęła:

Szachy szybkie: 19. miejsce (5,0 pkt)

Szachy błyskawiczne: 19. miejsce (6,0 pkt)

Trenerem pozostałej piątki zawodników jest Mikalai Kalachuk.

Zawodnicy osiągnęli bardzo dobre wyniki:

D8

Maja Głomska szachy szybkie: 19 miejsce (5,0 pkt), szachy błyskawiczne: 19 miejsce (6,0 pkt)

D12

Alicja Wojs szachy szybkie: 2 miejsce (8,0 pkt) tytuł wicemistrzyni Polski, szachy błyskawiczne: 2 miejsce (10,0 pkt) tytuł wicemistrzyni Polski

Maja Moczała szachy szybkie: 13 miejsce (7,0 pkt), szachy błyskawiczne: 16 miejsce (7,5 pkt)

D14

Alicja Lach szachy szybkie: 35 miejsce (4,5 pkt), szachy błyskawiczne: 34 miejsce (5,5 pkt)

Ania Mainka szachy szybkie: 41 miejsce (4,5 pkt), szachy błyskawiczne: 38 miejsce (5,0 pkt)

C14

Krzysztof Ciepły szachy szybkie: 52 miejsce (5,5 pkt), szachy błyskawiczne: 33 miejsce (7,5 pkt)

Mistrzostwa Polski odbywały się w dniach 25-30 sierpnia we Wrocławiu. Z powodu zachowania zasad obostrzeń epidemiologicznych zostały podzielone na dwie tury: grupy starsze do lat 14, 16, 18 rozegrały zawody w dniach 25.08-27.08. Natomiast młodsze grupy do lat 8, 10 i 12 rywalizowały w dniach 28.08-30.08.

Szachy szybkie zostały rozegrane na dystansie 11 rund z czasem 15 min. + 10 sek. na zawodnika, natomiast szachy błyskawiczne rozegrano na dystansie 13 rund z czasem 3 min. + 2 sek. na zawodnika.