imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Takiego startu GTK Gliwice jeszcze nie miało

04.09.2020 12:11 | 0 komentarzy | adi

GTK Gliwice wygrało u siebie z Eneą Astorią Bydgoszcz 91:83.

Pierwsza połowa była wyrównana i zakończyła się remisem 44:44. Kluczowa była trzecia kwarta, w której gliwiczanie popisali się wysoką skutecznością. Celne rzuty - także za trzy - zaowocowały zbudowaniem 10-punktowej zaliczki (73:63). W ostatniej części przewaga GTK urosła nawet do 16 punktów. W końcówce jednak goście zdołali nieco zmniejszyć rozmiary porażki i ostatecznie gliwiczanie wygrali 91:83.

Na uwagę zasługuje statystyka rzutów za trzy punkty. Oba zespoły oddały aż 27 (GTK 16) celnych rzutów z dystansu. Największą zdobyczą punktową u gospodarzy mógł się pochwalić Jordon Varnado, który zdobył 21 "oczek" z czego 15 z dystansu. To druga wygrana gliwiczan w tym sezonie i tym samym... śląski zespół zanotował swój najlepszy w historii start w rozgrywkach Basket Ligi.

GTK Gliwice - Enea Astoria Bydgoszcz 91:83 (22:27, 22:17, 29:19, 18:20)

GTK: Joshua Perkins 13, Kacper Radwański 6, Daniel Gołębiowski 11, Jordon Varnado 21, Martin Krampelj 19 - Terry Henderson 7, Mateusz Szlachetka 6, Szymon Szymański 6, Łukasz Diduszko 2.

Enea Astoria: Correy Jerrod Sanders Jr. 18, Michał Chyliński 5, Jakub Nizioł 24, Tomislav Gabrić 17, Markus Loncar - Łukasz Frąckiewicz 9, Michał Krasuski 5, Michał Aleksandrowicz 5, Marcin Nowakowski.