Jastrzębianie przegrali w Kielcach

05.09.2020 19:09 | 1 komentarz | OlaN

W meczu 2. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Jastrzębie przegrał na wyjeździe z Koroną Kielce 2:3.

Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie. Już w 2. minucie spotkania Mariusz Pawełek wyciągał piłkę z siatki po strzale Jacka Kiełba. W 21. minucie gry Korona przeprowadziła kontratak, po którym bramkarz z Jastrzębia ponownie wyciągał piłkę z siatki. Siedem minut później podanie Patryka Skóreckiego wykorzystał Daniel Rumin, który zdobył dla GKS-u kontaktowego gola.

Po przerwie jastrzębianie stworzyli sobie kilka sytuacji do wyrównania wyniku, jednak gospodarze skutecznie się bronili. Pokonać bramkarza z Kielc udało się dopiero w 82. minucie gry. Do bramki trafił Marek Mróz, a asystował mu Daniel Feruga. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Dominik Kulawiak sfaulował w polu karnym jednego z przeciwników i sędzia podyktował rzut karny, który został skutecznie wykorzystany przez Emile Thiakane. Gospodarze utrzymali prowadzenie do końca i GKS Jastrzębie zakończył drugi ligowy mecz bez punktów na koncie.

Po dwóch kolejkach Fortuna 1 Ligi GKS Jastrzębie zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli. O pierwsze ligowe punkty GKS zagra w piątek 11 września z Radomiakiem Radom.

Korona Kielce - GKS Jastrzębie 3:2 (2:1)

Bramki: Jacek Kiełb (2.), Paweł Łysiak (21.), Emile Thiakane (89. rzut karny) - Daniel Rumin (27.), Marek Mróz (82.)

Korona Kielce: Marek Kozioł - Grzegorz Szymusik, Themistoklís Tzimópoulos, Przemysław Szarek, Rafał Grzelak (74. Kornel Kordas), Jacek Podgórski (68. Mateusz Sowiński), Iwo Kaczmarski (68. Wiktor Długosz), Mateusz Cetnarski (72. Piotr Basiuk), Jacek Kiełb (72. Maciej Firlej), Paweł Łysiak, Emile Thiakane.

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek - Mateusz Bondarenko, Mateusz Słodowy, Patryk Skórecki (87. Dominik Szczęch), Farid Ali, Kryspin Szcześniak, Dominik Kulawiak, Daniel Feruga, Marek Mróz, Łukasz Zejdler (65. Kamil Jadach), Daniel Rumin (65. Daniel Rumin).